GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
dojazd do działki - nie ma po podziałach
Autor: Pawe (---.pilicka.com.pl)
Data: 27 lip 2007 - 13:26:36

Proszę o rady jak odzyskać dojazd do posesji (już zamieszkałej) w sytuacji gdy sąsiad zmienił zdanie i nie powstanie współwłasność- mimo obietnic na których oparto podział.

Na załączonej mapce jest szkic i rys historyczny z pytaniami jakie mi się nasunęły.
Sytuacja jest w toku - za 2 tygodnie mam protokół o przyjęcie granic.
Zapytam wprost w starostwie o możliwości, ale zlecenie sąsiada podjęła szefowa tamtejszej geodezji.... Ja być moze musze grać na zwłokę. Sami rozumiecie...

Zebrałem jeszcze raz pytania z załączonego pliku:

Pytanie 1:
Czy geodeta w 2001 rzeczywiście musiał nawiązać do punktów 1, 2 (z lat 90) bo w przeciwnym razie trzeba było robić korekty w sądzie?

Pytanie 2: Można unieważnić podział z 2001?
Pytanie 3: Jak nakłonić Z do współwłasności?
Pytanie 4: Może gmina wykupi wąskie działki przy drodze po symbolicznej 1zł/działka i po problemie, albo przy sprzeciwie wywłaszczy? A moze wystąpić o ustanowienie drogi koniecznej? Jak?

Pytanie 5: Podpisywać protokół przyjęcia przebiegu granic dla 190/8, 190/9, 190/10"czy nie? Czy podpisem utrwalamy niekorzystne dla nas zmiany? Co zrobić aby naprawić sytuację lub jak grać na zwłokę co też może skłonić Z do ustępstwa? Moze wpisać uwagi w protokole? Jakie? Może wszcząć postępowanie rozgraniczające bo to chyba wstrzymuje zmiany na gruncie?

Prosze o rady.
Pozdrawiam forumowiczów i polecam się przy pytaniach o budowlankę w telekomunikacji.

Załączniki: brak dojazdu - dzia³ki i historia.pdf (128KB)  


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  dojazd do działki - nie ma po podziałach 1888 Pawe 2007-07-27 13:26
  Re: dojazd do działki - nie ma po podziałach 782 md 2007-07-29 14:52
  Re: dojazd do działki - nie ma po podziałach 1329 Pawe 2007-07-29 23:44


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.