GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje
Autor: luckyluc (---.cpe.teksavvy.com)
Data: 25 sie 2015 - 05:15:09

... i wcale nie mam na myśli tych chińskich...
Dostałem dziś TS16 + CS20 i zastanawiam się dokąd zmierza rynek sprzętu geodezyjnego/oprogramowania ale w moim odczuciu komuś się coś w głowie pomieszało delikatnie mówiąc. Już seria TS12 oraz Ts15 z kontrolerem CS15 budziła sporo wątpliwości ale teraz gdy porównam ją z ostatnim "wynalazkiem" to widzę ,że wniosła coś dobrego względem słynnej serii 1200 natomiast to co mam w tym momencie na biurku to jest jakiś dowcip.
Nadal kontunuowany jest trend obsługi instrumentu z kontrolera, cieszy mnie ,że pozostawiono mozliwość startu/zatrzymania pomiaru oraz zapisania z klawiatury instrumentu jednak spodziewałem się że w nowym oprogramowaniu dodana zostanie opcja wyboru kodów oraz widoku odległości zredukowanej do poziomu, a nie tylko skośnej + możliwość edytowania ekranu instrumentu po połączeniu z kontrolerem.
W kontrolerze CS20 ekran 5" WVGA - duży, wyraźny z dobrym kontrastem i nareszczie w słońcu coś widać. Jednak ilość linii którą mamy do dyspozycji w trybie pomiaru jest beznadziejnie mała. Naliczyłem 4 słownie cztery linie informacji. Dla porównania w CS15 było 7 lini i było super i na plus w stosunku do serii 1200 była możliwość dowolnej konfigracji wyświetlanych informacji. Podsumowując - wyświetlacz większy a mniej praktyczny. Ponad to, 2/3 szerokości ekranu zajmuje - uwaga - podgląd pomierzonych punktów na wirtualnej mapie - na prawdę to jest tak pomocne i ważne, że nawet nie da się tego wyłączyć lub zastąpić. Fajnie działa praca z kodami i tworzenie linii w trakcie pomiaru, na pochwałę zasługuje funkcja trybu pomiaru czyli wybieramy np. 3 kody z listy (prawa krawędź , środek oraz lewa krawędź) a następnie tryb pomiaru zig-zag. Program sam przełącza między kodami pod warunkiem że idziemy od prawej przez środek do lewej i potem od lewej do prawej - może ułatwić trochę pracę.
Totalnie nie rozumiem dlaczego menu ulubionych/favorites (to zdefiniowane przez fabrykę) można obsługiwać tylko za pomocą rysika lub palucha - wycofano przypisanie klawiszów numerycznych do poszczególnych funkcji :/
Boję się wziąć ten sprzęt jutro na pomiar i spróbować w warunkach polowych, bo zamiast mieć profesjonalną maszynę , czuję , że mam zabawkę która z funkcjonalnością ma mało wspólnego.
Aha byłbym zapomniał , instrument ma wbudowaną kamerę ale uważam podgląd na żywo jest lepiej prezentowany w kalkulatorze MBO Alpha 610PR winking smiley
W kontroler rzekomo wbudowane jest DISTO ale nie mam pojęcia jak to aktywować tudzież włączyć.
Panowie ręce opadają, jeśli to jest przyszłość to ja dziękuję, wysiadam.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to śmiało pisać, mogę powrzucać screeny z ekranów lub ustawień samego oprogramowania lub też odpowiedzieć na pytania.
Wersja oprogramowania to Captivate 1.21

pozdrawiam
ŁM



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-08-25 05:16 przez luckyluc.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 2540 luckyluc 2015-08-25 05:15
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 1009 jeometra 2015-08-25 07:25
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 790 luckyluc 2015-08-26 01:48
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 832 jeometra 2015-08-26 13:42
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 928 Atol 2015-08-25 10:27
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 957 Phil 2015-08-25 11:29
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 714 luckyluc 2015-08-26 01:21
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 815 klauz 2015-08-25 14:11
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 786 luckyluc 2015-08-26 01:28
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 779 jimny 2015-08-25 21:41
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 831 nil20 2015-08-25 22:09


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.