GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Nowości w ośrodku GD
Autor: direk (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2015 - 10:08:43

Od pewnego czasu w ODGK na północy geodeta sam sporządza plik mdcp (wcześniej kartował pomiar i wykonywał plik urząd).
Pomimo dołączenia wydruku do operatu, urząd wymaga również nagrania na płytę CD pliku mapy - co już uważam za bezprawie, wszak ja jestem autorem, a wydrukowaną kopię załączam jako efekt pracy, na początku mnie to dziwiło, teraz już znam powód. Otóż oprócz bezprawnego żądania uwierzytelnienia (mogę nie uwierzytelniać, ale dogadane jest z innymi wydziałami, że projektant projektu nie przepchnie), muszę również wykupić licencję na plik mapy którego sam jestem autorem!!! Oczywiście to, że to geodeta jest autorem pliku mapy urząd uważa za błędne rozumowanie.. kuriozum.. puki co to jedyny taki przypadek na pomorzu.. oczywiście po szkoleniach jajogłowych z GUGiKU. Temat dojenia poddaje pod luźną dyskusję, pytanie czy gdzieś już realizacja takich świetlanych dla budżetu pomysłów ODGK występuje w innym rejonie Polski?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Nowości w ośrodku GD 1904 direk 2015-12-18 10:08
  Re: Nowości w ośrodku GD 1013 bergamon 2015-12-18 10:35
  Re: Nowości w ośrodku GD 894 carlos 2015-12-18 19:54


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.