GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Podział działki budowlano-rolnej
Autor: mieszko (---.hypernet.biz.pl)
Data: 04 lut 2016 - 18:51:38

Witam, mam działkę 70 arów, w mpzp działka przedzielona jest linią rozgraniczającą tereny budowlane od terenów rolnych. Chcę to podzielić na 2 równe części na darowiznę. Ale w sumie nie mogę teraz tego zrobić, gdyż roli nie wydzielę 30 arów. Proponowany jest podział na 3 działki, 2 budowlane, 3 jako rolna 40 arowa. I tak poszedł wstępny. Pytanie, czy jak uprawomocni się podział, to czy można przed pójściem do notariusza podzielić tę trzecią działkę na pół, na powiększenie tych dwóch sąsiednich działek? (te trzy działki są dalej jednego właściciela).
Czy też muszę najpierw iść do notariusza przepisać te dwie działki i później drugi podział tej trzeciej działki na poszerzenie tych dwóch działek. Gdyby się udało pominąć drugi akt notarialny to bym zaoszczędził z 1500zł.
Może jest jakiś sposób by drugi podział zrobić przed pójściem do notariusza?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział działki budowlano-rolnej 1405 mieszko 2016-02-04 18:51


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.