GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego?
Autor: Rych-Tak (---.dynamic.chello.pl)
Data: 23 maj 2016 - 08:54:55

Rych-Tak Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Zawsze byłem terenowcem, znam prawo, ale to jest
> inna kwestia, bardziej takie coś jak hobby.
>
> W terenie jesteś jak na wojnie, wprawdzie do
> Ciebie nie strzelają, ale coś musisz zrobić, jakoś
> sobie tam poradzić (w tym terenie).
>
> Bo inaczej Twój wyjazd w teren jest bez sensu, no
> chyba, że było jakieś nagłe załamanie pogody.
> Wtedy się wycofujesz i już.
>
> Wyjazd w teren to jest "esencja" geodezji, działa
> jak narkotyk.
>
> Pozdrawiam,
> Rych-Tak

PS. Podpisałem kiedyś całą dzielnicę w Warszawie (ok. 200 tysięcy ludzi, dzielnica prestiżowa) swoimi uprawnieniami geodezyjnymi, chodziło o ewidencję gruntów (to nie było odnowienie EG , tylko uporządkowanie dokumentacji, bo tam był niezły syf).

Budynki wtedy nie miały większego znaczenia.

Pieczątkę sobie "rozklapciałem" na stemplowaniu map (nakładek EG).

Parę map podziałowych nieruchomości wyrzuciłem, bo tam były proste błędy obliczeniowe i to w dobie komputerów typu pentium.

Musieli je poprawić nasi "zdolni" koledzy geodeci.

W teren też jeździłem, żeby coś sprawdzić, a nawet pomierzyć to i owo.

To wszytko robione było robione w programie "Microstation", którego nie znam, ja chciałem tylko mieć papierowe raporty, z wyników ich pracy.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 3262 Wajek 2016-05-17 07:43
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 1445 vvh 2016-05-17 12:27
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 1300 jimny 2016-05-18 15:30
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 1039 gg 2016-05-21 11:47
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 1148 ink 2016-05-19 21:53
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 1107 Rych-Tak 2016-05-22 20:08
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 957 Rych-Tak 2016-05-23 08:54
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 776 Wajek 2016-05-31 07:06
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 723 Rych-Tak 2016-05-31 16:21
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 900 Wajek 2016-06-02 16:28
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 838 pandrzej 2016-05-31 17:29
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 674 nil20 2016-05-31 18:18
  Re: Czy jakakolwiek firma ma zrobione ORZ dla zawodu geodety terenowego? 669 pandrzej 2016-05-31 18:44


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.