GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Rozgraniczenie czy wznowienie
Autor: tgtomik (195.205.180.---)
Data: 04 wrz 2007 - 15:03:47

Szanowni Państwo geodeci.
Chciałbym przedstawić swój problem i poprosić o opinię i ew. podpowiedzi co do sposobu załatwienia sprawy.
Ojciec chce przepisać mi swoją ojcowiznę...
Grunt był rozgraniczany z jednym z sąsiadów w 1982 roku w celu postawienia ogrodzenia. Pech chciał, że wówczas sąsiad ów był członkiem KP PZPR i Agronomem powiatowym - jednym modnym słowem - był w układzie. Żaden z lokalnych geodetów nie chciał rozgraniczać naszych działek, bo każdy się bał, gdyż od lat był między naszymi rodzinami spór o dojazd (sąsiedzi jeździli po naszym gruncie bez zgody) itp. W końcu zdażył się geodeta, który powiedział ojcu, że "jak się nie będzie sądził" to on "wymierzy" grunt i pozwolenie na budowę płotu dostanie. I wymierzył... tak, że za naszym ogrodem został pas ok. 2 - 5 m szerokości naszego gruntu, ale ojciec się nie odwoływał, bo i tak nie miał szans a zależało mu na ogrodzeniu (bo kury od agronoma łazily nam po podwórku i s...). Geodeta jednak nie ustawił żadnych trwałych znaków granicznych a i w ewidencji gruntów nic się nie zmieniło. Przypuszczam więc że odwalił tylko prowizorkę a tak naprawdę nie zrobił nic (ojciec opowiada że mierzył grunt... krokami(sic!)). Ale gmina decyzję o rozgraniczeniu wydała...
Teraz przejmując grunt od ojca chciałbym poprostu uregulować sprawy granic. W związku z tym proszę o radę:
1. Rozgraniczać czy wznawiać granice?
2. Nie mam żadnych pomiarów ani mapek z rozgraniczenia które było - czy mogę gdzieś do tych materiałów dotrzeć.
3. Jakie dokumenty mają największą wagę przy rozgraniczeniu ewidencja gruntów czy ugoda zawarta przez mojego ojca podczas poprzedniego rozgraniczenia?
Narazie tyle mi się nasuwa. Najwyżej dopytam później.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Rozgraniczenie czy wznowienie 1770 tgtomik 2007-09-04 15:03


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.