GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
inwentaryzacja inwestycji rozpoczętej 20 lat temu
Autor: jogaSensei (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 sie 2016 - 21:15:32

Witam, zgłosił się do mnie ostatnio inwestor z prośbą o inwentaryzację powykonawczą budynku którego budowa rozpoczęła się 20 lat temu. Budynek stoi od dawna, nie wnikałem czemu dopiero teraz przyszedł czas na inwentarkę. Inwestor na przestrzeni lat zgubił dużą część dokumentów, zachowały się decyzje o pozwoleniach, mapy z inwentaryzacji przyłączy, dokumentacja architektoniczna, brak za to m.in. map z planem zagospodarowania działki, ale i tak nie to jest moim największym problemem.
20 lat temu dla obszaru na którym znajduje się działka zatwierdzony był mpzp który został zniesiony jakieś 5 lat po rozpoczęciu budowy. Przyszło do inwentaryzacji a tu zaskoczenie - działka inwestora mimo, że położona w środku od dawna zurbanizowanego terenu ma w swoim zasięgu użytek RIIIb.
Inwestor nie ma żadnej decyzji o odrolnieniu, ja w tamtych czasach jeszcze nie zacząłem nawet studiów więc nie wiem jakie były procedury odralniania domyślam się, że samo przeznaczenie w planie pewnie było podstawą do zmiany użytku przy inwentaryzacji. Inwestor pisał pismo do urzędu miasta o wydanie archiwalnych dokumentów pozwalających na zmianę użytku, jednak jedyne co dostał to xero decyzji o pozwoleniu na budowę.
Pani naczelnik wydziału rolnictwa stwierdziła, że musi mieć podstawę do tego żeby działkę odrolnić zgodnie z aktualnymi przepisami i że jedyne co można teraz zrobić to pisać wniosek o odrolnienie na podstawie planu zagospodarowania działki.

Ktoś ma jakiś pomysł jak możnaby to popchnąć do przodu?
Uprzejmie proszę o darowanie sobie komentarzy o tym, że to sprawa inwestora a nie moja, zdaję sobię z tego sprawę i zostanie mi to odpowiednio zrekompensowane.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  inwentaryzacja inwestycji rozpoczętej 20 lat temu 1926 jogaSensei 2016-08-30 21:15
  Re: inwentaryzacja inwestycji rozpoczętej 20 lat temu 1013 Rych-Tak 2016-08-30 22:43
  Re: inwentaryzacja inwestycji rozpoczętej 20 lat temu 752 jogaSensei 2016-08-31 17:59
  Re: inwentaryzacja inwestycji rozpoczętej 20 lat temu 653 Rych-Tak 2016-09-01 12:43
  Re: inwentaryzacja inwestycji rozpoczętej 20 lat temu 879 Arpad 2016-09-01 15:20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.