eljotpi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> VIP Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > eljotpi Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Mbiela, tez bym to zrobił ale komercyjne nie
> > maja
> > > stacji zaliczonych do 1 klasy. Z reguły to
> > osnowa
> > > pomiarowa a w najlepszym razie 3 klasa. Z
> tym,
> > ze
> > > jeśli przy RTN trafi sie chociaż jedna stacja
> > > klasy osnowy pomiarowej, to dystrybuowana
> > poprawka
> > > jest degradowana do osn. pomiarowej. I z
> takich
> > > poprawek nie można zakładać własnej osnowy bo
> > > byłaby to osn.pom. II rzędu. A w naszych
> > pracach
> > > do celów drogowych (mdcp,zrid) bardzo często
> > > posiłkujemy się pktami nowo-założonymi osn.
> > > pomiarowej. A ponieważ musimy się pilnować
> > bo...
> > > to jest jak jest.
> >
> >
> [
www.tpinet.pl]
>
> > ieci-do-zasobu
> > np.
> >
> [
www.tpi.com.pl]
>
> > i_Licencja_2017.pdf
>
>
> No właśnie nic to specjalnie nie zmienia bo
> stacje, które są w zakresie ewentualnego
> zainteresowania to 3 klasa a nie 1. Natomiast
> błędność punktów granicznych np. dla opracowań dla
> ZRID powinna być określona z pomiarów względem 1
> klasy. I co poradzisz? Nic nie poradzisz.
> cyt.:
> ... których położenie względem osnowy geodezyjnej
> 1 klasy zostało określone na podstawie
> geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych z błędami
> średnimi nieprzekraczającymi...
Ok, Verbatim...
ja tylko zmierzam do tego co jest podane w tabeli (patrz zał.)
a tym co pisze eljotpi.
a pisze, że:
>>" Natomiast błędność punktów granicznych np. dla opracowań dla
>> ZRID powinna być określona z pomiarów względem 1
>> klasy. I co poradzisz? Nic nie poradzisz."
I tu szukam wyjaśnień, dlaczego eljotpi pisze co innego niż jest w tabeli z listą dopuszczalnych wartości dla błędu średniego położenia punktu granicznego BPP względem osnowy geodezyjnej 1 klasy.
Przepisy dopuszczają, a w praktyce już tak kolorowo nie jest.
Verbatim dzięki za wzory, ale ja już je przerabiałem.
Tu chodzi o konkrety, czyli jakie BPP dla punktu granicznego pomierzonego metodą GNSS z wykorzystaniem ASGEUPOS, a jakie z wykorzystaniem komercyjnych stacji.
W odpowiedziach z Leica i TPI (tpiNETPRO) mam zapewnione iż bpp pomierzonego punktu przy założeniu określonych warunków z wykorzystaniem ich poprawek powierzchniowych dla RTK/RTN, spełnia standardy.
ViP
PS jeometra, spokojnie bez nerw.