GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Protokoł dla sąsiada...?
Autor: nil20 (---.centertel.pl)
Data: 09 gru 2017 - 17:02:52

jm Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nil20 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> ...
> > Kopie protokołu można będzie kupić z zasobu,...
>
> Ale dlaczego dawać za bezdurno zarobić
> "zasobowi"?
> Sporządzony przeze mnie protokół, jako moją pracę
> wolę sprzedać ja sam.

Ja za każdym razem informuję zleceniodawcę i obecnych na gruncie, że koszty utrzymywania znaków granicznych powinni ponosić solidarnie. Także, gdy tym sąsiadem jest gmina czy starostwo, ale niestety nie mam możliwości egzekucji tych kosztów.
Dlatego nie widzę problemu, żeby zrobić za pieniądze jakiś szkic czy mapkę, ale niekoniecznie muszę robić kopię protokołu, zwłaszcza, że podlega on włączeniu do PZGIK i jego status przed tym włączeniem jest dość niejasny, oraz jak będzie wyglądało ewentualnie posługiwanie się taka kopią np. w sadzie w przyszłości, zamiast kopią z zasobu.
A co do danych osobowych, to tez nie widzę powodu, żeby moi sąsiedzi znali moje dane "na wszelki wypadek". Jeśli będą miękli jakiekolwiek roszczenia, to mogą zwrócić się z nimi do odpowiednich organów, a te ustalą, czy zasadne jest ustalanie moich danych osobowych.
Z ochroną danych OSOBOWYCH niestety wiąże się szereg ograniczeń. Kiedyś PZU, zasłaniając się ochroną danych OSOBOWYCH, odmówiło mi udzielenia informacji, czy przypadkiem za samochód CIĘŻAROWY, który chcę kupić, nie wypacali niedawno odszkodowania za szkodę po wypadku. Nie chciałem w ogóle znać danych właściciela (które zresztą znałem z umowy przedwstępnej).
Skoro tak się postępuje z ruchomościami, to pewnie z nieruchomościami także.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Protokoł dla sąsiada...? 2275 Giero 2017-12-08 13:37
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 1050 adinpl 2017-12-08 14:13
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 1024 appraiser 2017-12-08 15:02
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 985 Giero 2017-12-08 16:22
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 936 jm 2017-12-08 20:15
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 900 rafal. 2017-12-08 21:31
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 839 stardust 2017-12-09 12:54
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 725 nil20 2017-12-09 16:00
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 770 jm 2017-12-09 16:40
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 948 nil20 2017-12-09 17:02
  Re: Protokoł dla sąsiada...? 1188 jm 2017-12-10 17:05


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.