GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
ROK POLSKIEJ GEOGRAFII 2018 - Geodezyjna akcja "HONOROWY POŁUDNIK KRAKOWSKI" hot smiley
Autor: DAN (91.198.177.---)
Data: 26 lut 2018 - 16:17:28

Rok 2018 to nie tylko obchody 100-lecia Polski Niepodległej! To także obchody Roku Polskiej Geografii, a więc także i geodezji!

W związku z tym, działająca w Krakowie, geodezyjna akcja "Honorowy Południk Krakowski" (HPK) intensyfikuje swoją aktywność i szykuje się do zawiązania s towarzyszenia zrzeszającego pasjonatów geodezji i kartografii, miłośników geograficznych ciekawostek, by razem, w tym wyjątkowym roku, UCZYNIĆ MIERNICKĄ NAUKĘ ZNÓW WIELKĄ! A w jaki sposób?

Poprzez upamiętnianie w terenie interesujących obiektów geodezyjnych - południków i równoleżników znaczących (z Krakowskim Południkiem Zerowym na czele!), punktów centralnych ważnych regionów, historycznych znaków granicznych oraz pomiarowych - jako lokalnych atrakcji turystycznych o walorach edukacyjnych; najlepszym przykładem takiego obiektu niech będzie centroid powiatu drawskiego (woj. zachodnio-pomorskie) wokół którego powstał urokliwy, geodezyjny park tematyczny. Teraz podobne obiekty - markery geodezyjne - akcja HPK pragnie ofiarować także innym miejscom w całej Polsce. A w jakim celu to wszystko?

Aby pokazać, że geodezja nie jest tylko "mierniczym ramieniem administracji publicznej" lecz pełnoprawną nauką, której społeczeństwo zawdzięcza więcej niż się zdaje; by zbudować nowy, pozytywny wizerunek publiczny zawodu geodety, by Geodeta był szanowanym przedstawicielem fascynującej dziedziny nauki! Do tego nie wystarczy rzetelnie wykonywać swój zawód, jedynie sumiennie wypełniać codzienne obowiązki w pracy: do tego trzeba zrobić coś WIĘCEJ! zrobić coś BARDZIEJ!

Zapraszamy więc wszystkich gorliwych geo-maniaków - pasjonatów geografii i miłośników miernickiej nauki - do uczestnictwa w tej niezwykłej inicjatywie!

Szczegóły na profilu akcji na FB: [www.facebook.com]
Więcej informacji możecie uzyskać pisząc do nas pod adres: HPK.GEO@GMAIL.COMZmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2018-02-26 18:40 przez DAN.Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  ROK POLSKIEJ GEOGRAFII 2018 - Geodezyjna akcja "HONOROWY POŁUDNIK KRAKOWSKI" hot smiley 819 DAN 2018-02-26 16:17


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.