GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: wymaganie plików wsadowych
Autor: Verbatim (---.67.121.15.edial.pl)
Data: 03 kwi 2018 - 23:03:05

piaskowa Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Hej!
> Czy jest komuś znana podstawa prawna wymagania
> dostarczenia pliku wsadowego razem z operatem do
> kontroli tylko i wyłącznie w formacie programu
> obsługującego Ośrodek ? na przykład .map lub
> .kcd;
> Jeżeli nie otrzymuję .gml to nie mam jak dać
> .gml;
> Czy ktoś z tym powalczył???

Dlaczego nie masz jak dać? Tworzysz na podstawie materiałów, które otrzymałeś do wykonania pracy roboczą bazę danych zgodnie z rozporządzeniem w sprawie standardów (przeczytaj "gniota"). Z roboczej bazy danych §72 ust.2 pkt 6 generujesz pliki gml dla poszczególnych baz egib, bdot500, gesut odpowiednio nazywając (też nazwy w standardach).Zapisujesz na CD.
Uzupełniasz informację w sprawozdaniu, w zawiadomieniu o zakończeniu pracy wpisujesz jakie bazy, oraz w spisie dokumentów operatu technicznego podajesz nazwy plików. Przekazujesz operat wraz z CD do weryfikacji i czekasz na protokół. Żeby przekazać GML wcale nie musisz go otrzymać.
Pamiętaj żadnych żółtych karteczek, tylko protokół.
Pliki wsadowe lub kcd utworzą sobie sami, to nie Twoje zmartwienie. Powinni uzgodnić z Tobą na etapie zgłoszenia pracy inny format przekazania wyników pracy, ale tylko za Twoją zgodą. To oni naruszają prawo stawiając takie wymagania. Napisz skargę na działanie organu do WINGiK-a. thumbs up
Verbatim



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  wymaganie plików wsadowych 631 piaskowa 2018-04-03 20:53
  Re: wymaganie plików wsadowych 374 Stanley 2018-04-03 21:10
  Re: wymaganie plików wsadowych 353 piaskowa 2018-04-03 21:14
  Re: wymaganie plików wsadowych 355 Stanley 2018-04-03 21:28
  Re: wymaganie plików wsadowych 459 Verbatim 2018-04-03 23:03


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.