Re: Protokół weryfikacji
Autor:
Harpagon (---.218.217.194.siec.idealan.pl)
Data: 06 cze 2018 - 01:02:48
Staszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Par 30 standardów dotyczy pomiarów mających na
> celu wznawianie znaków granicznych lub wyznaczanie
> punktów granicznych, nie było to przedmiotem
> zlecenia sądu, a po pierwsze nie było takiej
> potrzeby, bo znalazłem wszystkie 4 graniczniki
> mojej przedmiotowej działki i szereg graniczników
> działek sąsiednich, a więc mając czołówki opisane
> na szkicu wyznaczenia scalenia byłem w stanie
> sprawdzić, czy znalezione znaki to oryginalnie
> zakopane przy scaleniu, a to że jedna czołówka na
> szkicu okazała się błędna o 0.9m nie przeszkodziło
> mi aby dość do wniosku biorąc pod uwagę inne miary
> że wszystkie graniczniki mojej działki są
> oryginalne ze scalenia. Wtedy zamierzyłem
> wszystkie znalezione
> znaki jako szczegóły I grupy przy pomocy GNSS i to
> wszystko, bo przecież patrz par 35 i par 36
> rozporządzenia w sprawie EGiB a można też powołać
> par 45 tego rozporządzenia
>
No, no! A jak stwierdziłeś, że ta czołówka różniąca się o 0,9 m jest akurat błedna? A gdyby różniła się o 0,2 m - to by nie była?
Znalazłeś graniczniki i uznałeś, że niezależnie jak krzywo są pozakopywane w stosunku do linii osnowy - tak jest prawidłowo... Hmmm...
> Panie Verbatim coś pan się tak napalił na te
> obliczenia współrzędnych z tych szkiców i osnowy w
> ukladzie lokalnym , po co liczyć kiedy można
> zamierzyć bezpośrednio znalezione znaki graniczne
> a to że są nie przekopane da się sprawdzić bez
> tych obliczeń. zresztą są właściciele działek
> można porozmawiać dowiedzieć się. Nie przesadzajmy
> z tą podejrzliwością że wszystkie znaki zostały
> przekopane.
- Ja chętnie się dowiem, jak można na podstawie wyglądu słupków przekonać się, że są one "właściwe" i "są nie przekopane" niezależnie od tego, ile nie pasują z miarami archiwalnymi i z linią osnowy! Bo przecież osnowy nie odszukałeś.