GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Wywłaszczenie, Mariusz pomocy !!!
Autor: bart14 (82.139.11.---)
Data: 03 paź 2006 - 01:40:16

Witam, mam powtarzający się problem: moja działka ma być zajęta pod drogę ekspresową. Dostałem w tej sprawie pismo z Miejskiego Zarzadu Dróg, razem z pismem przyszła propozycja odstąpienia prawa własności działki za 60 zł za metr. Działka znajduje sie w granicach miasta ,nieopodal centrum.Przez 30 lat ziemia ta byla zablokowana pod budowe drogi i nie można było zmienić tej działki na budowlaną,obecnie jest to ziemie rolna..... Działki w tej samej okolicy chodzą po około 100 zł za metr(są to ceny rynkowe). Na pismo z MZD odpisałem że zgodze sie na przejecie gruntow za 100 zł za metr i zaprosiłem ich do negocjacji tej ceny.W odpowiedzi dostałem pismo zawierajace ofertę identyczną jak za pierwszym razem oraz na spotkanie ogólne właścicieli ziemi z osobami z MZD. Spotkanie bylo ogolne i polegało na przedstawieniu planu drogi i straszeniu wywłaszczeniem na mocy Specustawy. W odpowiedzi na drugie pismo z Mzd powtórzyłem swoją ofertę 100 zł. W odpowiedzi dostałem wniosek o wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego skierowany do Urzędu Wojewódzkiego uzasadniony ze nie osiagnięto porozumienia w drodze rokowań sic!!!!!! Przecież żadnych rokowań nie było,nawet nie bylem w tym MZD zeby gadac o cenie ... Dostałem juz decyzje z Urzędu Wojewódzkiego w której mam czas 30 dni do porozumienia z mzd a jezeli nie to wywłaszczenie. Masz może na taką okazję jakiś scenariusz postępowania? Wierzę w Twoją mądrośc i wiedzę!!!!!!!



bart



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Wywłaszczenie, Mariusz pomocy !!! 1473 bart14 2006-10-03 01:40
  Re: 578 Mariusz 2006-10-03 12:18
  Re: Wywłaszczenie, Mariusz pomocy !!! 664 bart14 2006-10-03 14:55
  Re: Wywłaszczenie, Mariusz pomocy !!! 581 jbass 2006-10-11 12:46
  Wywłaszczenie, Mariusz pomocy !!! 860 iskra29 2006-10-12 20:18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.