GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Jak należy rozumieć par 46.3 rozporządzenia EGiB?
Autor: Staszek (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 25 cze 2018 - 21:22:02

Ponieważ jest jakieś szaleństwo z żądaniem przez mojego weryfikatora wykazów zmian danych ewidencyjnych, pytam jak należy rozumieć ten paragraf. Weryfikator twierdzi, że wynika z niego, że przed podziałem nieruchomości należy zaktualizować powierzchnię działki ewidencyjnej (a więc tej dzielonej) i do tego potrzebny jest WZDE i wniosek właściciela.

No ale czytając dalej w paragrafie 49 1.4 pisze, że o zmianie starosta zawiadamia właściwe podmioty, gdy zmiana dotyczy a) powierzchni działki ewidencyjnej ALE Z TEGO ZAPISU WYNIKA, że dokumentacja zmiany musi być przyjęta do pzgik

No ja to rozumem tak, że gdyby było tak jak mówi nasz weryfikator to przed każdym podziałem nieruchomości ( na obrębie gdzie powierzchnie nie spełniają standardów) trzeba zrobić pracę geodezyjną - aktualizacja operatu ewidencyjnego i dopiero po jej przyjęciu do zasobu, wprowadzeniu zmian do EGiB ( na wniosek lub decyzją ) można zgłosić drugą właściwą pracę geodezyjną podział nieruchomości.


Czy jestem w błędzie? Ciekawe jak do tego zagadnienia podszedł by Sąd Administracyjny?.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Jak należy rozumieć par 46.3 rozporządzenia EGiB? 1372 Staszek 2018-06-25 21:22
  Re: Jak należy rozumieć par 46.3 rozporządzenia EGiB? 724 Harpagon 2018-06-25 22:12
  Re: Jak należy rozumieć par 46.3 rozporządzenia EGiB? 731 nil20 2018-06-25 23:05
  Re: Jak należy rozumieć par 46.3 rozporządzenia EGiB? 832 Harpagon 2018-06-25 23:12


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.