GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Kasa fiskalna
Autor: sigsauer (---.centertel.pl)
Data: 06 gru 2018 - 21:58:07

MIERNIK Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> "Strasznie zabawkowa, kiepska obudowa, od samego
> trzymania w ręce może popękać.
Jeśli ktoś ma ścisk w ręku jak kowalskie kleszcze to i kontroler od gpsa zgniecie (nawet jeśli byłby to Getac).

Obsługa to jakiś koszmar. Instrukcja obsługi nijak nie pomaga w jej
obsłudze.
Jakoś daje rade to obsługiwać mimo, że nie jestem omnibusem.

Brak programów do zaprogramowania towarów, usług.
Jeśli nie prowadzisz sklepu to ile będziesz miał tego asortymentu? 10 pozycji? (mnie zaprogramował sprzedawca - poprosił o liste, którą ma mi wprowadzić).

Wsparcie ze strony producenta żadne (olewają klientów, odsyłają do serwisanta a serwisant sam nie wie jak i co).
Tutaj winiłbym serwisanta za podejście niż samego producenta. A jeśli już producenta to za gównianą autoryzację serwisu. Kwestia dyskusyjna.

Klawiatura mała, tam gdzie wszystkie kasy mają OK to tu jest jakaś plomba czy coś.
Problem czysto z dupy. Widziały gały co brały.

Wyłącza się sama nie wiadomo dlaczego.
Kwestia ustawienia trybu czuwania raczej lub oszczędzania energii (ja nie drukuje 200 paragonów dziennie żeby musiała być cały czas włączona). Mnie to nie przeszkadza. Włączenie, zalogowanie, wybór asortymentu, wklepanie ceny i wyplucie paragonu to jakieś 15-20sekund.

Skasowały się ustawienia, sprzedawca twierdził, że dlatego że jeszcze nie jest fiskalna.
Jeśli nie jest zrobiona fiskalizacja kasy to faktycznie nic nie zapiszesz, ale bez fiskalizacji nie możesz prowadzić sprzedaży na tej kasie.

A według zapewnień i z wyglądu na zdjęciu miało być tak pięknie" - znalazłem taką opinię.

Reasumując. Wybrałem dlatego, że jest mała i poręczna. Klawisze większe niż w większości przeciętnych kalkulatorów. Dla mnie nie stanowi to problemu. Dzięki temu, że się wyłącza ładuję co kilka tygodni i jeździ sobie w aucie. Z podłączeniem do kompa jest jakiś problem pod Windows 10 (raz podłączyłem i wydrukowałem raport miesięczny nawet na drukarce, później już nie fruwało). Nie próbuję nawet tego dochodzić. Kabel Leica od tachimetru i niwelatora też mi nie chodzi pod Windows 10 a chodził na wszystkim od XP po 8. Kasa jest dedykowana dla ludzi prowadzących działalność w terenie. Dla mnie kryterium to spełnia.
Opinie opiniami. Idź kolego do sklepu z kasami, pooglądaj, podotykaj, włącz, zobacz jak działają kasy dostępne na rynku, doradź się sprzedawcy co będzie najlepsze pod Twoje wymagania.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Kasa fiskalna 1600 MIERNIK 2018-12-06 15:19
  Re: Kasa fiskalna 808 sigsauer 2018-12-06 18:08
  Re: Kasa fiskalna 731 MIERNIK 2018-12-06 20:34
  Re: Kasa fiskalna 1416 sigsauer 2018-12-06 21:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.