GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk
Autor: nil20 (---.147.98.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 05 lut 2019 - 20:04:57

Gdańsk, jeszcze ze dwa lata temu to taka ścieżka zdrowia dla każdego do przetarcia od nowa. Jest tak, jakby każdy geodeta był pierwszym klientem tej instytucji i jego przyjście było zupełnym zaskoczeniem.
Wymaga się do mdcp kolejowych uzgodnień branżowych, ale nawet w budynku KODGiK trudno znaleźć odpowiednie pokoje i kompetentne osoby, dostałem jakąś niepełną listę z telefonami, która była w 90% nieaktualna.
Część pracowników w tym monumentalnym, aspirującym do konkurowania z Pałacem Kultury budynku sprawiała wrażenie, jakby zgubiła się gdzieś zaraz po zatrudnieniu w drodze do którejś z zamkniętych na klucz kserokopiarki na korytarzu i do końca nie wiedziała, gdzie jest, kto pracuje obok w pokoju i czym się zajmuje, mimo srogich portierów na wejściu i wydawanych przepustek.
Do tego jedna z branż (chyba PLK) jest w Olsztynie, na szczęście można to załatwić pocztą w jakieś 3 tygodnie. A jeszcze inna (Energetyka) w ... Iławie!.
Kartowanie, zależy, jak się trafi, jak trafiłem na analoga w układzie lokalnym, mapa numeryczna i digitalizacja jest niedopuszczalna, może być tylko wtórnik z uzupełnionego analoga.
Na szczęście dość szybko znalazłem miła panią z Gdańska, która za niewygórowaną stawkę zajęła się kartowaniem i dostarczeniem mi do podpisu wtórnika, po odbiór pojechałem osobiście.
Nie bez znaczenia jest tez fakt, ze te uzgodnienia, oprócz zmarnowanego całego dnia oraz wysyłki i odbioru poczty kosztowały coś koło 1100zł i niczego nie wniosły do mapy, pomimo, że w zakresie mapy były przewody, których kolejorze nic nie wiedzieli, bo jacyś lepsi cwaniacy z lokalnego odgiku nie zadali sobie trudu zgłoszenia inwentaryzacji do KODGiK, tylko wnieśli to do mapy zasadniczej w zwykłym ośrodku (był to jedyny element, który musiałem skartować na tej kolejowej mapie).
Czyli tak naprawdę mapa bez zmian, czas wykonania ok. 6 tygodni, podwykonawca, min. 2 przejazdy do gdańska, poczta, 1100zł - i już, nasz wagon hamulcowy jest cały pijany z radości bardziej d WARS-u, jak to usprawnił proces inwestycyjny.
Może można więcej załatwić pocztą, ale tym, którzy przywykli do GML-a albo Ewmapy czy Geoinfo i zgłoszenia przez e-podgik polecam wycieczkę, to niezapomniana podróż w czasie prosto do lat 80-tych PRL-u. Naprawdę, szokujące przeżycie, po którym fanaberie współczesnych urzędników PODGIK wydają się co najwyżej drobnym, nieco nawet śmiesznym i niewartym nerwów przekomarzaniem.
Jeszcze niedawno tak było w każdym PODGIK-u!
A to, że geoportal czasem się zawiesza, no to naprawdę, czas na herbatkę w najgorszym razie.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 3089 Atol 2019-01-31 18:50
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 1367 eGEO 2019-02-01 07:32
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 1101 gambrinus 2019-02-05 09:55
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 982 Atol 2019-02-05 15:40
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 1143 nil20 2019-02-05 20:04
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 928 Atol 2019-02-05 21:35
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 967 nil20 2019-02-05 22:21
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 1130 mr_tom 2019-02-11 19:39
  Re: KODGIK Warszawa, KODGIK Gdańsk 884 mrmeX 2020-11-13 23:19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.