Re: Wyznaczenie/wznowienie punktów granicznych
Autor:
Stanley (---.static.petrus.pl)
Data: 15 cze 2019 - 13:00:21
Przygotowałem mapę na której widać rozbieżności. Tematem jest wznowienie punktów granicznych dla właściciela dz. 36/3 z powodu sporu z właścicielem dz. 36/1 wynikłym m.in. w wyniku modernizacji. Na granice powyższe nie ma operatu w zasobie. Jest mapa ewidencji gruntów oraz mapa zasadnicza , obie w skali 1:5000. Długo zastanawiałem się jak ten problem rozwiązać. W końcu przypomniałem sobie że w tamtym czasie wykonywaliśmy również zarysy pomiarowe i to w skali na arkuszach sekcyjnych a podział wykonany został w czasie rozpadu PGR-ów. Raczej miałem nikłą nadzieję że taki zarys istnieje (bywało różnie). Poszedłem do ośrodka i po dłuższym czasie znalazłem. Wykonany w skali 1:1000. I tak: w punkcie 159 znalazłem potłuczoną butelkę (wygląda jak zmiażdżona) w punkcie 161 nienaruszoną butelkę, w punkcie 162 nic poza rurą spustową od deszczówki (przy jej zakładaniu musiała zostać po prostu wykopana). Natomiast co do punktów 147,148,149 i 160 to wychodzi na to że nie było stabilizacji k/b lecz są to słupki istniejącego ogrodzenia które było w czasie wykonywania podziału. Fakt ten potwierdza właśc. dz.36/1 oraz to że tak granico została przedstawiona przy sprzedaży. Punkt 164 to narożnik budynku (tak mi wychodzi z miar). Podczas modernizacji ewidencji ktoś jakoś sobie wykombinował granice które tylko przypominają rzeczywiste i na linii 160-164 zrobiono dodatkowe załamanie i zaczął się spór o ścianę budynku. Rozbieżności jest więcej. Szkic z pomiaru tego budynku wraz zaznaczonymi miarami do "granicy" tego otrzymał właśc. dz. 36/1 ze Starostwa. Na załączonej mapie widać podłożony raster z zarysu, kolorem zielonym oznaczono granice z modernizacji a na czerwono z tego co odszukałem i pomierzyłem.
Załączniki:
SZKIC.JPG (91.7KB)
Mapa.JPG (228.1KB)