GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków
Autor: zbyki (---.centertel.pl)
Data: 26 maj 2019 - 19:59:24

Czy ktoś ma sposób aby nakładające się na siebie granice dwóch użytków i klasoużytków nie tworzyły w pliku DWG linii ciągłych? Pytanie szczególnie do osób, które pracują na mapach z programami działającymi w środowisku AutoCAD i pokrewnych.

Testowałem definicje stylu linii tworzone przy eksporcie mapy z Geoinfo, Ewmapa, Geomap czy C-Geo i wyglądają zasadniczo tak samo. Linie ciągłe tworzą się na odcinkach gdzie spotykają się granice 4 w/w obiektów, np.na styku Br-RV z Ls-LsV.

Szukałem sporo po innych forach. Generalnie problem jest w algorytmie rysowania stylu linii. Działa on tak, że symbol kreskowania linii na poszczególnych odcinkach jest centrowany, a początkowa i końcowa kreska są rozciąganie lub skracane, zależnie od jego długości.

Metodą prób i błędów stworzyłem własną definicję tych linii, przez co ograniczałem znacznie ilość podobnych konfliktów. Nie udało mi się jednak wyeliminować problemu w 100%.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 1431 zbyki 2019-05-26 19:59
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 564 Daro 2019-05-26 20:10
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 570 zbyki 2019-05-26 20:47
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 520 Zielo77 2019-05-26 23:28
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 509 zbyki 2019-05-27 01:28
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 442 Justek 2019-05-27 12:43
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 616 Zielo77 2019-05-27 14:33
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 449 nil20 2019-05-27 22:20
  Re: DWG oraz nakładając się granice użytków i klasoużytków 541 Stanley 2019-05-29 19:12


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.