GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma
Autor: vvizura (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15 lip 2019 - 21:51:50

hmmmm nie wiem.
rozmawiałem z dwoma cieślami na rękę ok 3500 może 4000 a naprawdę dobrzy, potrafią rysunek czytać, niwelator, zapieprzają jak małe mrówki, widać że doświadczeni więc nie praktykanci, no nie wiem może jak firma większa że rzucają po całej PL albo zagranice to może i 10k mają, ok dla wiecznego kawalera pasuje … a warunki pracy deszcze nie deszcz zima nie zima pracują …

kierowca tira przeglądałem oferty pracy 4-5 k 16 zł za godzinę … nie znam branży, kolegi ojciec jeździł i opowiadał że ogólnie kiedyś miał te 10 k w jakiejś firmie ale zrobiło się tego tak dużo że zarobki spadły do tych 5k właśnie, ale nie wiem – inna kwestia wleczesz się tak tą autostradą te 100 km/h to hoopla można dostać.... ja akurat 2 h jadę i mnie już spanie męczy muszę przerwy robić, kawy itp.... także osobiście podziwiam kilkanaście h jechać

w okolicach 2000 roku na jednej budowie koparkowi zarabiali coś ok 4 000 zł a zarobki w geodezji były wówczas coś ok 1300 zł do tego my praca w deszczu a oni cieplutko w budzie albo w kabinie, ale jak patrzyłem teraz to też 2500 – 3500 także pewnie dużo chętnych …

ogólnie jak tak badałem internet to ŻADNA branża nie gwarantuje sukcesu ekonomicznego, no inna kwestia że informatycy narzekają że zaraz po studiach mają 4000 zł i jak tu wyżyć a młodzi geodeci po studiach mają może 2000 zł i się cieszą że w zawodzie ...


jeometrosek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ależ oczywiście że tak!!!
> Wystarczy skończyć szkołę zawodową i
> popraktykować.
> Doświadczony cieśla szalunkowy-około 10-11tyś na
> rękę w Polsce.
> Doświadczony zbrojarz-podobnie a może i nawet w
> górę.
> Doświadczony kierowca tir-a około 7-8 tyś na rękę.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 1786 vvizura 2019-07-15 12:17
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 838 jeometrosek 2019-07-15 19:36
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 794 Stanley 2019-07-15 21:35
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 762 vvizura 2019-07-15 21:51
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 713 jimny 2019-07-15 21:59
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 676 irekle 2019-07-15 22:35
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 724 GEORG 2019-07-15 22:51
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 659 vvizura 2019-07-16 07:47
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 695 kolonw 2019-07-15 22:54
  Re: geodezja zła ale inne zawody też szału nie ma 878 vvizura 2019-07-16 08:12


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.