GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Ośrodek Bielsko Biała Miasto
Autor: DanekRBI (91.215.237.---)
Data: 14 gru 2019 - 23:13:27

Ja jestem z wewnątrz i z mojego doświadczenia wynikają podobne wnioski co kolegi kokosza, choć nie ze wszystkim się zgadzam.
Zacznę może od początku dla innych, którzy chcieliby się dowiedzieć:
Zgłoszenie - internetowe przez ikerg. W ciagu kilku-kilkunastu minut można dostać większość materiałów i zacząć pracę.

Pamiętać należy o porównywaniu bazy z ortofoto, o kontroli pomiaru wysokości GNSS poprzez dwukrotny pomiar tego samego punktu itp.
Dodatkowo trzeba zrobić plik wymiany. Ośrodek pracuje na geoinfo, więc udostępniają bezpłatną deltę. Idzie w tym zrobić plik wymiany, ale przy większych robotach jest to dość uciążliwe.

Sam ośrodek dość sumiennie podchodzi do przepisów i wymagań stawianych operatom, ale dużo uwag jest typowo technicznych związanych z oddawaniem pliku wymiany - a tu jakieś atrybuty nieuzupełnione, a tu coś się nie zgadza pomiędzy plikiem wymiany a mapą końcową, ale wynika to z faktu, że najczęściej ten plik wymiany robi się na końcu i często po łebkach, żeby tylko był.
Czasem inspektorzy mają dziwne uwagi typu "a ten właz to na pewno jest plastikowy? Jest Pan pewny?" - po zapewnieniu że tak, uwaga znika grinning smiley

Inspektorzy jednak są życzliwi i o wszystkim można z nimi porozmawiać. Jak trzeba to pomogą. Czepiają się wielu pierdół, ale koniec końców lepiej w przyjaznej atmosferze zrobić poprawkę, niż w nieprzyjaznej nie móc dogadać się z inspektorem i za każdym razem do urzędu jechać "na wku****e" jak w innym ośrodku w sąsiedztwie.

Kontrola operatu od około miesiąca wzwyż.

Ja działam na wielu ośrodkach w okolicy, to w Bielsku jest najwięcej uwag do operatów, ale nigdy mi ciśnienia nie podnoszą.
W Czechowicach na ten przykład weryfikacja operatu 3 miesiace, oczekiwanie na materiały 1 miesiąc. Poza tym wszystko gra, tylko te terminy... Takze Bielsko nie wypada źle, ale zdaje sobie sprawę, że tego ośrodka trzeba sie nauczyć, żeby móc się w nim sprawnie poruszać, ale to chyba się tyczy każdego ośrodka, bo wiadomo, prawo działa inaczej w każdym starostwie ;D



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Ośrodek Bielsko Biała Miasto 1554 polaco 2019-12-11 12:04
  Re: Ośrodek Bielsko Biała Miasto 733 Atol 2019-12-11 14:48
  Re: Ośrodek Bielsko Biała Miasto 693 kokosz 2019-12-11 18:54
  Re: Ośrodek Bielsko Biała Miasto 590 Atol 2019-12-12 12:35
  Re: Ośrodek Bielsko Biała Miasto 1033 DanekRBI 2019-12-14 23:13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.