GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Topcon GPT-7503 pytanie do użytkowników - help !
Autor: spog (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2020 - 17:06:46

Witam,
pokarało mnie w robocie Topconem GPT-7503. Mam pytanie do kolegów/koleżanek obeznanych z tym ustrojstwem. Otóż tyczę linię. Zadaję dwa punkty o znanych współrzędnych XYZ i chcę się dowiedzieć jakie jest położenie punktu pomierzonego względem linii. Dane bieżąca i domiar otrzymuję od razu ale żeby się dowiedzieć jaka jest różnica wysokości muszę nacisnąć magiczny knefel "FIX". FIX zeruje wartość Bieżącej ale pokazuje "Wyżej/Niżej". Z moich eksperymentów wynika że za każdym razem kiedy wyceluję w kolejny punkt wzdłuż linii muszę klikać ten cholerny "FIX" - inaczej wartości "Wyżej/Niżej" są błędne. Czy jest jakiś sposób by program działał "normalnie" ? pod linkiem ekrany tachimetru.

[photos.app.goo.gl]



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Topcon GPT-7503 pytanie do użytkowników - help ! 1092 spog 2020-02-11 17:06
  Re: Topcon GPT-7503 pytanie do użytkowników - help ! 483 spog 2020-02-11 17:31
  Re: Topcon GPT-7503 pytanie do użytkowników - help ! 452 PBG 2020-02-11 22:25
  Re: Topcon GPT-7503 pytanie do użytkowników - help ! 606 dr_Lecter 2020-02-12 00:01


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.