garo_82 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jakbyś zajrzał do pierwszego lepszego podręcznika
> z geodezji to zobaczyłbyś, że błędów średnich nie
> sumuje się wprost a oblicza jako pierwiastek z
> sumy kwadratów tych błędów – taka szkolna
> wiedza na poziomie technikum.
> W kolejnym poście piszesz już o 0.10 m błędu
> pomiaru wysokości przy pomiarze RTN. I znowu poza
> twoimi wymysłami nie wiadomo skąd to się wzięło.
> Praktyka pokazuję coś zupełnie innego. Twórca
> systemu ASG-EUPOS wykazuje dokładności pomiaru
> wysokości 0.05m a ty dokładasz swoje 0.03m i
> ograniczasz zastosowanie tej technologi do
> stawiania pikiet w szczerym polu bo za duży błąd
> pomiaru. Więc pytam jakie masz poparcie na swoje
> tezy i na razie poza twoimi wymysłami nie ma nic -
> bo wiedzą szkolną ta pusta łepetyna już
> błysnęła
> Żałosnego przykładu z samochodami nawet nie ma co
> komentować.
Pewnie, zajrzałem do podręcznika.
Błąd instrumentu i sprzętu jakiego używają geodeci to skromnie 0,03m. Jak wiesz geoida użyta w odbiornikach nie jest jednorodna dla całego kraju, bo zależna od zagęszczenia punktami wysokościowymi i dopasowaniem do normalnej. Podnieś 0,05 i o,o3 do kwadratu i wyciągnij z tego pierwiastek.
Będzie >0,05m w metodzie RTK, RTN dla przewodów podziemnych. Między bajki włóż swoje opowiastki, tak prawdę napisałeś, rzeźbę terenu możesz mierzyć, tego absolutnie nie neguję. Sieci i urządzenia podziemne niestety nie. Co post napiszesz to, większa kompromitacja.