Autor:
garo_82 (---.147.104.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Verbatim Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> garo_82 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jakbyś zajrzał do pierwszego lepszego
> podręcznika
> > z geodezji to zobaczyłbyś, że błędów średnich
> nie
> > sumuje się wprost a oblicza jako pierwiastek z
> > sumy kwadratów tych błędów – taka szkolna
> > wiedza na poziomie technikum.
> > W kolejnym poście piszesz już o 0.10 m błędu
> > pomiaru wysokości przy pomiarze RTN. I znowu
> poza
> > twoimi wymysłami nie wiadomo skąd to się
> wzięło.
> > Praktyka pokazuję coś zupełnie innego. Twórca
> > systemu ASG-EUPOS wykazuje dokładności pomiaru
> > wysokości 0.05m a ty dokładasz swoje 0.03m i
> > ograniczasz zastosowanie tej technologi do
> > stawiania pikiet w szczerym polu bo za duży
> błąd
> > pomiaru. Więc pytam jakie masz poparcie na
> swoje
> > tezy i na razie poza twoimi wymysłami nie ma nic
> -
> > bo wiedzą szkolną ta pusta łepetyna już
> > błysnęła
> > Żałosnego przykładu z samochodami nawet nie ma
> co
> > komentować.
>
> Pewnie, zajrzałem do podręcznika.
> Błąd instrumentu i sprzętu jakiego używają geodeci
> to skromnie 0,03m. Jak wiesz geoida użyta w
> odbiornikach nie jest jednorodna dla całego kraju,
> bo zależna od zagęszczenia punktami wysokościowymi
> i dopasowaniem do normalnej. Podnieś 0,05 i o,o3
> do kwadratu i wyciągnij z tego pierwiastek.
> Będzie >0,05m w metodzie RTK, RTN dla przewodów
> podziemnych. Między bajki włóż swoje opowiastki,
> tak prawdę napisałeś, rzeźbę terenu możesz
> mierzyć, tego absolutnie nie neguję. Sieci i
> urządzenia podziemne niestety nie. Co post
> napiszesz to, większa kompromitacja.
Ano kompromitacja. Tyle ze emerytowanego megalomana