GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a
Autor: nil20 (---.146.186.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 kwi 2020 - 13:24:21

Harpagon Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> geodetaM Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Czyli rozumiem, że temat traktuję jak
> standardowy
> > podział.
> > Wysyłam standardowe zawiadomienia o przyjęciu
> > granic na dane z ewidencji mimo, że wiem że
> ludzie
> > nie żyją. Sądziłem, że należy jeszcze ,gdzieś
> > zamieścić zawiadomienie. Takie sugestie
> otrzymałem
> > od inspektora lecz bez podania podstawy
> prawnej.
>
>
> - Jeśli działka ma nieuregulowany stan prawny - to
> znaczy, że nie ma właściciela. Wtedy nie masz do
> kogo tu wysłać... Wysyłasz za to zawiadomienie do
> sąsiadów.

No standardowy podział działki o uregulowanym stanie prawnym nie wymaga zawiadomienia o przyjęciu granic. A także wtedy, gdy osoba nieżyjąca jest wykazana i w EGB i w KW smiling smiley bo przecież wiemy, ze kluczowa to jest dla geodety wartość atrybutów BPP, a nie "stan prawny".

Ja jednak w takiej sytuacji wysyłam zawiadomienie na dane osoby w domniemaniu nieżyjącej.
Bo prawdopodobnie dotrze ono do któregoś ze spadkobierców, który obecnie jest władającym - a władających też mamy zawiadomić w tym wypadku i niekoniecznie muszą być to osoby ujawnione w EGB.
Ba, to właśnie cały absurd tego przepisu, że mamy zawiadomić właściciela w przypadku nieregulowanego stanu, który to stan polega na braku właściciela.
Nie wiem, co mieli w głowach nasi koledzy, którzy ten przepis tak sformułowali, pewnie chcieli stać w szeregu trochę bliżej prawników, niż takich skoczybruzdów pospolitych jak ja, którzy tych niuansów nie ogarniają.

W każdym razie Bywało, że ktoś dostarczał mi np. nieprawomocne jeszcze PS, ktoś tam przyniósł AN na stary numer działki i dlatego nie można było znaleźć KW, a jeszcze inny stwierdził, ze skoro mają być odszkodowania, to się spręży i załatwi w końcu spadek.
W każdym przypadku miało to zerowe znaczenie dla danych, które miałem wgrane do instrumentu i w zaden spoób nie wpłynęło na decyzję ZRID.
Tym bardziej, że protokół z przyjęcia granic dołacza sie do wniosku o podział, a przy podziałach z urzędu wniosku brak.
Chociaż nasi koledzy ci sami w rozdwojeniu jaźni uznali jednocześnie, że protokół ten zamieszcza się w operacie dla odgik... to już zahacza o fizykę kwantową.
Ja głupi inżynier rolny ledwo zaś ogarniam teorie korpuskularno-falowe, strach pomyśleć co się stanie, jak do tej dziedziny wkroczy też teoria strun.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 1282 geodetaM 2020-04-01 18:53
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 409 geodetaM 2020-04-04 12:06
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 467 nil20 2020-04-04 12:10
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 430 geodetaM 2020-04-04 12:25
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 424 nil20 2020-04-04 12:29
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 413 geodetaM 2020-04-04 13:13
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 404 nil20 2020-04-04 15:53
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 321 geodetaM 2020-04-06 11:26
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 354 Harpagon 2020-04-06 12:03
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 339 nil20 2020-04-06 13:24
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 347 Harpagon 2020-04-06 14:02
  Re: Podział nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym w wg Art. 97a 492 nil20 2020-04-06 14:48


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.