GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Budynek garażowy z wiatą - inwentaryzacja
Autor: zbyki (---.centertel.pl)
Data: 18 cze 2020 - 21:58:38

Cześć czołem. Ponownie problemy pierwszego świata. Otrzymałem usterkę do inwentaryzacji budynku garażowego o treści "błędnie określono powierzchnię zabudowy" a jako naruszony przepis prawa wymieniono Rozp. MRRiB z dn. 29.03.2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budnków - paragraf 63 ust. 1a:

"1a. Przez kontur budynku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, rozumie się linię zamkniętą wyznaczoną przez prostokątny rzut na płaszczyznę poziomą linii przecięcia się zewnętrznych ścian budynku z powierzchnią terenu."

Budynek wygląda mniej więcej jak na zdjęciach poniżej:
[drive.google.com]


JAK NARYSOWAĆ/ZOBIEKTOWAĆ TEN BUDYNEK NA MAPIE/W BAZIE:
1. Czy fragmenty ścian pełniące funkcje oddzielenia p/poż od sąsiedniej nieruchomości, na których wspiera się dach wiaty (dach jednolity, wspólny dla budynku i wiaty), a które są powiązane ze ścianami i konstrukcją fundamentu samego budynku zaliczyć do konturu budynku? Czy może wykazać ich jako murki oporowe?
2. Jak wykazać wiatę stanowiącą część budynku garażowego (w proj. bud. doliczono ją do powierzchni całkowitej zabudowy i użytkowej budynku garażowego)? Jako inną budowlę (BDOT500) czy może jako "inny blok budynku" (EGIcool smiley, dla którego brak jest reprezentacji kartograficznej na mapie zasadniczej (podobny problem braku znaku kartograficznego opisywałem w tym poście [www.geoforum.geodezja.pl])?

JAK LICZYĆ POWIERZCHNIĘ ZABUDOWY BUDYNKU GARAŻOWEGO WRAZ Z WIATĄ?
Znam paragraf 63 ust. 1b Rozp. MRRiB z dn. 29.03.2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków, nie mniej do tej pory nie spotkałem się z logicznym objaśnieniem jak go odczytywać. Co powiat to inne podejście do dachu wspartego na podporze/podporach.

W trakcie rozmowy z inspektorem, przywołał on "pismo" GGK czy jakiejś innej niepotrzebnej instytuacji. Po krótkim wstępie o tym, że jego stanowisko nie może stanowić wykładni prawa, autor odniósł się do obliczenia powierzchni zabudowy w sposób, z którego wynikało że "prawo budowlane sobie, a prawo geodezyjne sobie". Powierzchnie liczone wg przepisów budowlanych i geodezyjnych nie zawsze są tożsame. Tyle z rad jak usunąć usterkę.

Załączniki: widok1.jpg (67.7KB)   widok3.jpg (31.4KB)  


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Budynek garażowy z wiatą - inwentaryzacja 372 zbyki 2020-06-18 21:58
  Re: Budynek garażowy z wiatą - inwentaryzacja 211 MarekP 2020-06-19 08:30


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.