Re: Standardy 2020. Dyskusja
Autor:
VIP (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Harpagon Napisał(a):
-------------------------------------------------------
Harpagon
Napisałeś o tym samym spostrzeżeniu (pełna konstatacja), a nie zgadzasz się.
Mam wrażenie że udowadniasz mi coś czego nie jestem świadomy? Ok.
Biorę to na "klatę".
Napisałeś:
> - Absolutnie - NIE! Trzeba mierzyć tak dokładnie,
> jak tylko się da. Jedynie należy się dostosować do
> faktu, że błędnych współrzędnych nie zmieniamy,
> jeśli różnica wynosi poniżej 20 cm. Przy WZG to
> jeszcze nie problem, ale przy podziale - już jest.
> - ????
> A to żeś mnie zastrzelił... To osnowa jest za mało
> dokładna, a graniczniki są wystarczająco
> dokładne?
Harpagon, wyjaśnij mi jakie współrzędne przekażesz do PZGiK (bazy danych egib)?
Te z pomiaru GNSS, czy te z wyliczeń? A kontrolę wykonasz na punktach osnowy geodezyjnej której mp wynosi 0.18m?
A jednak widzę Twoją przenikliwość w sytuacji, gdy:
""> jeśli mam 2 punkty graniczne źle policzone (poniżej 20 cm), a między
> nimi robię przy podziale punkt projektowany - to
> czy jego współrzędne muszę odnieść do linii
> wynikającej ze złych współrzędnych? (poniżej 20
> cm). To byłoby logiczne z powodu spójności danych.
> Ale może jednak ten nowy punkt nie musi siedzieć
> na tej teoretycznej linii wynikającej z błędnych
> współrzędnych? Ośrodek tego nie przełknie... To
> jednak miałoby sens, bo powoli następowałoby
> prostowanie błędów - a tak - będzie powielanie."
BRAWO, BRAWO, BRAWO.
ViP
PS. Przepisy a zdrowa pragmatyczność. Ot i nadeszła nowa okoliczność...
Harpagon, odpowiedz:
Czy obecne przepisy STANDARDY" zabraniają kontroli pomiaru GNSS na istniejących znakach granicznych (szczegóły I grupy)?