GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku
Autor: VIP (---.47.171.80.n-space.pl)
Data: 08 paź 2020 - 22:51:46

Dobrze napisał "młody_w_zawodzie".
Czy było i jest pozwolenie na budowę. Tam jest dokładnie opisane co to za obiekt budowlany.
Podatki to my płacimy od powierzchni użytkowej nie od zabudowy.
A użytki pod takimi wiatami to mogą być różne, np. Br/RIIIb Br/RV (wtedy nie płacimy, a wiata jest jako "g" gdyż w pozwoleniu na budowę jest napisane że to myjnia do maszyn rolniczych. Można? Można!
Ktoś chce na priv współrzędne takiego (cuś) coś, to prześlę. Dodam że właścicielem takiej myjni jest pewien Wójt.
Ja bym zaczął od tego i zadał pytanie P. Weryfikatorowi (tak bez emocji) gdzie jest budynek projektowany w EGiB?
Gdzie jest budynek w budowie?
Czy My mamy wykonywać arkusze czy wykazy zmian danych budynkowych.
Jak My jeszcze mamy prawo? Skoro nie ma konsekwencji w jego egzekwowaniu?
Czy coś się zmieniło w roz. w sprawie EGiB?
Nic mi nie wiadomo!

A dodam, że Starostwa domagają się zaległych operatów z wytyczeń. Czy u Was też ruszyła akcja z ponagleniami od Starostów do wykonawców tych prac?

Składać te operaty z tyczenia, czy nie?

PS
Pytanie do Weryfikatorów.
Jakim szczegółem dokładności jest wytyczony obiekt budowlany, gdyż nie jestem pewien czy mogę zamierzyć obiekt wytyczony na profilach na granicznik, czy na pomiar GNSS (a wtedy może być różnica ze 0.19 m) ?

ViP



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 1713 mpower 2020-10-07 15:59
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 669 młody_w_zawodzie 2020-10-08 08:40
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 616 MIERNIK 2020-10-08 09:42
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 728 VIP 2020-10-08 22:51
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 522 mpower 2020-10-12 10:44
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 516 Kunzite 2020-10-12 12:25
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 611 matusz 2020-10-12 17:32
  Re: Myjnia samochodowa w postaci wiaty a arkusz budynku 632 mpower 2020-10-13 09:05


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.