Re: Podziały wg. nowych zasad
Autor:
VIP (---.47.171.80.n-space.pl)
Data: 26 paź 2020 - 00:51:23
geobocian Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> odpowiadając koledze DANCOM : sprawa 2 odrębnych
> zgłoszeń w takim przypadku jest do dogadania. u
> nas naczelnik zgadza się na stabilizację po
> podziale w ramach tego samego zgłoszenia powołując
> się na par.12a ust.1a ustawy PGiK. więc może
> wystarczy iść i pogadać? albo przynajmniej
> spróbować napisać pismo? i potem dopiero tutaj
> napisać, że w tym albo innym ośrodku naczelnik to
> skąpy ... ?
No nie. Tu nie masz racji. Jest na to odpowiedź GGK.
NIE MOŻNA " wykonywać stabilizacji po podziale w ramach tego samego zgłoszenia "
U Nas WINGiK rozesłał po starostwach pismo w tej sprawie. NIE MOŻNA!
Stabilizacja po podziale na wniosek właściciela, więc drugie zgłoszenie.
Takie to proste. A jednak, są tacy którzy interpretują to na swój przemyślany sposób " powołując się na par.12a ust.1a ustawy PGiK."
Ja sądzę że wymyślne przedstawienie sprawy.
ViP
PS Jutro jest szkolenie organizowane przez GUGiK, można wcisnąć tam pytanie dotyczące "wyniesienia podziału", mimo że będzie to nie na temat.
Ale skoro szkolenie jest na temat narad koordynacyjnych, to czy będzie poruszony temat tyczenia obiektów budowlanych w ostrej granicy oraz obiektów budowlanych położonych w odległości 4m do granicy jeśli błąd położenia znaku granicznego BPP = 2, lub punk jest niestabilizowany. Jakie kryterium mamy zastosować? Czy obiekt tyczymy wg współrzędnych czy według punktów których nie ma w terenie? Pierwotny pomiar punktów granicznych był wykonany na osnowę geodezyjną III kl której błąd położenia wg znanych Nam wzorów wynosi 0.18 m względem osnowy geodezyjnej I klasy.
Przytoczę pewną sytuację z "podwórka" geodezji, mianowicie mam robotę w której wszystkim dotychczasowym (starym) punktom zmieniam BPP = 1 na BPP = 2, gdyż podwójny pomiar na odszukanych znakach granicznych wynosił powyżej 0.10 m, ale nie przekraczał 0.20 m.
Nowym punktom granicznym wartość atrybutu BPP przypisuję "1", ponieważ współrzędne otrzymuję z pomiaru metodą RTN z wykorzystaniem strumienia poprawek VRS, komercyjnej sieci poprawek przyjętej do zasobu. Kontrola na osnowie geodezyjnej (BDSOG) również przyjmuje wartości odchyłek liniowych powyżej 0.10m (Bo nie może być inaczej.)
I "rodzi się" powstaje geodezyjne pytanie, czy współrzędne z pomiaru GNSS również powinny być transformowane do pozostałych współrzędnych (odszukanych punktów granicznych), tak by pomiar z osnowy III kl nie był skażony innym układem odniesienia.
ViP
Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2020-10-26 21:02 przez VIP.