GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach...
Autor: Kunzite (---.ists.pl)
Data: 10 lut 2021 - 12:38:22

ad. 1 ja nadal wprowadzam, uważam że to powinno być z korzyścią dla inwestora bo uchroni go przed ewentualnymi zarzutami przekroczenia planu.

ad. 2. Plan nie jest czymś dynamicznym, który się zmienia w czasie. "Świeżość" planu to okres dekady. Wszystkie gminy mają obowiązek publikacji uchwał rady w tym planu, plany są także w dzienniku wojewódzkim a obecnie powszechnie także w gminnych portalach mapowych, powiatowych geoportalu i krajowym geoportalu. Przy mdcp nie korzystałem z "wyrysu" chyba od kilkunastu lat.

ad. 3. Według mojej wiedzy organy budowlane dość rygorystycznie patrzą na datę planu, od sierpnia 20 roku wręcz dokładnie analizują stan bazy z treścią mapy, stąd nie widzę możliwości zaistnienia takiego przypadku. To inwestor dysponuje aktualnym "świeżym" planem zatem po pierwsze planista powinien raczej widzieć, że doszło do jakieś zmiany i nie projektować na mapie sprzed x lat, po drugie organ budowlany powinien to sprawdzić. Tak jak pisał kolega, przeważnie organy nie dopuszczają map starszych niż 2 lata.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 1710 WOT 2021-02-09 12:19
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 493 geobocian 2021-02-09 21:52
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 445 zbyki 2021-02-10 00:06
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 369 nil20 2021-02-10 08:29
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 333 chlebzesmalcem 2021-02-10 08:31
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 306 geobocian 2021-02-10 11:01
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 296 WOT 2021-02-10 11:43
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 311 geobocian 2021-02-10 12:00
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 247 Stanley 2021-02-10 14:25
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 264 WOT 2021-02-10 16:00
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 295 Kunzite 2021-02-10 12:38
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 286 WOT 2021-02-10 13:01
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 250 geostefan 2021-02-10 21:31
  Re: pomoc w interpretacji zapisu § 30.2.3) Rozporządzenia o standardach... 301 WOT 2021-02-11 11:26


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.