GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych
Autor: geobocian (---.gl.digi.pl)
Data: 15 mar 2021 - 11:41:37

nil20 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> geobocian Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > może dlatego ktoś wymyślił STB=1?
> > jesli mapa z projektem podziału jest jakims
> > dokumentem i ma byc klauzulowana przez PODGiK
> to
> > to co tam umieszczasz to nie moga byc twoje
> > malunki nijak nieoznaczone.
>

>
> To proszę jeszcze raz: który konkretnie przepis
> prawa został naruszony?

smiling smiley łomatko ... jesli rysujesz na mapie punkt graniczny stabilizowany czyli kółko, a ten punkt zgodnie z rozporządzeniem na tym etapie nie mógł być stabilizowany to ja nie wiem jak jasniej to wytłumaczyć, że weryfikator miał rację..

dlatego zasadne jest podanie rozporzadzenia o podzialach par.14 jako podstawy prawnej, czyli kiedy i dla jakich obiektów ten symbol może się pojawić na mapie z projektem podziału. można też podać rozporządzenie o BDOT500, żeby geodeta wiedział o jaki symbol konkretnie chodzi, bo z rozp. o podziałach to bezpośrednio nie wynika.

Nilu20 szukasz dziury w całym. chyba tylko dla zasady "NIE BO NIE I CH**"...
kwestie atrybutów są do ustalenia z ośrodkiem jesli ktoś czuje potrzebę. i to nie jest moja wina, że przepisy akurat w tym przypadku są niejednoznaczne. jedne ośrodki chcą mieć to zrobione, a inne same uzupełniają atrybuty w bazie. i wszystkie mają rację.

ale jeśli mamy bazy i zależy nam wszystkim na ich aktualności to w miarę mozliwości zgodnie z przepisami je uaktualniajmy. i kolejna rzecz może najważniejsza : z baz to nie ja korzystam, ale wy jako geodeci. mnie bazy sa na kij potrzebne?? przecież to nie ja na tym pracuje w sensie takim, że nie ja mierzę, robię mapy i sprzedaję potem swoje wytwory pomiarów, analiz lub tylko własnej wyobrazni...
mamy to tak zorganizowane, że są PODGiK? no mamy, więc może część z Was by sobie zdała z tego w koncu sprawę i robiła jak jest w przepisie?

zaproponowałem w innym temacie jak można by zrewolucjonizować geodezję w PL - zostałem zjechany... mijaja 2 miesiące i nadal tu jest płacz, że ośrodki to czy tamto.

moja odpowiedz wszystkim płaczącym : rysuj sobie co chcesz i na czym chcesz. MDCP - przekazujesz mapę tylko projektantowi nie każąc ośrodkowi nadawać klauzule - rysuj nawet jak Picasso, esy i floresy. na co się umówiliście i za co ci projektant płaci.
ale jak chcesz klauzuli - zrób mapę tak jak jest w przepisie. i nikt w ośrodku nie oczekuje niczego więcej.
za 2-3 lata bedziecie zbierać plony Waszych dzisiejszych oświadczeń.
a niektórzy juz zaczynają zbierać, bo Wasi klienci jednak też nie są idiotami. to tak a'propos róznych oświadzceń do opracowań mi sie przypomniało

nowe standardy dają wiele możliwości brania pełnej odpowiedzialności przez geodetę w zamian za prawie nic do przekazania do PODGiK - i bardzo dobrze, bo ja nie potrzebuję trzaskać pieczątek. nawet nie potrzebuje rysować Waszych kresek i kółek w bazach, które i tak potem mają Wam służyć i Waszym zleceniodawcom, a nie mnie. winking smiley
sorry tak mnie wena naszła, jak dyskusja jest o niczym i ciągle tym samym.
pozdr.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 1985 Staszek 2021-03-12 20:05
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 775 nil20 2021-03-12 21:07
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 628 oskar wilde 2021-03-13 09:50
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 634 Atol 2021-03-13 00:43
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 631 Verbatim 2021-03-13 07:39
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 645 geobocian 2021-03-13 21:03
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 476 nil20 2021-03-14 20:30
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 713 geobocian 2021-03-15 08:41
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 516 nil20 2021-03-15 09:07
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 410 geobocian 2021-03-15 11:41
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 435 oskar wilde 2021-03-16 08:32
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 468 geobocian 2021-03-16 09:51
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 559 nil20 2021-03-16 11:07
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 400 Verbatim 2021-03-15 21:01
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 609 oskar wilde 2021-03-13 09:54
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 474 Verbatim 2021-03-13 19:44
  Re: Symbol stabilizacji nowych punktów granicznych 452 maxpor 2021-03-14 15:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.