GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Art. 276 KK - czy ktoś ćwiczył temat ?
Autor: nil20 (---.147.68.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 11 maj 2021 - 00:00:10

dr_Lecter Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A ja
> wcale nie zamierzam odejmować roboty próżniakom i
> nierobom, bo klauzulowanie map sporządzonych przez
> wykonawcę jest uregulowane

Ty, weź o to nie walcz, bo jeszcze przywrócą obowiązek drukowania map, zawożenia do ośrodka i pieczętowania.
Już i tak trudne jest to, że nie ma jak zrobić e-mapy z projektem podziału dla gminy.
Miewam kontakty z projektantami z innych województw.
Jest teraz elegancko, w większości przypadków nie muszę drukować na papierze mapy wcale.
Ani do operatu, ani dla klienta, bo projektanci sami sobie mogą wydrukować z pdf (z dwg nie zawsze wychodzi im to samo).
Chyba mi ploter niedługo zardzewieje.
Na systemie GEOBID-u można sprawdzić online status roboty (zweryfikowano pozytywnie, data).
Choć wcale nie muszą drukować, bo wg PB mogą sobie sami poświadczyć zgodność zrobienia PZT na kopii mapy od geodety, to jednak zwykle nie chcą kopać się z powiatowym koniem jak my, bo urzędnicy ciągle chcą egzemplarza mapy w projekcie budowlanym.

Poważnie, wolisz się bujać z pieczątkami? Jaki to ma sens?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Art. 276 KK - czy ktoś ćwiczył temat ? 948 dr_Lecter 2021-05-10 16:11
  Re: Art. 276 KK - czy ktoś ćwiczył temat ? 513 pandrzej 2021-05-10 17:54
  Re: Art. 276 KK - czy ktoś ćwiczył temat ? 397 geobocian 2021-05-10 21:07
  Re: Art. 276 KK - czy ktoś ćwiczył temat ? 413 nil20 2021-05-11 00:00


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.