GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"?
Autor: geobocian (---.gl.digi.pl)
Data: 09 sie 2021 - 08:41:37

Verbatim Napisał(a):
-------------------------------------------------------

>
> Co Ty nie powiesz?
> Jednemu tak a drugiemu inaczej?
> Na mapie i dokumentach OK. A w terenie? Hulaj
> dusza, piekła nie ma...?
> Oj geobocian jakieś defetyzmy siejesz?
> Co ze stabilizacją znaków, gdy ich brak w terenie?
> Będzie to zgodne oświadczenie?
> ???

temat dotyczy wznowienia/wyznaczenia pktów gran.
dlatego nie rozumiem co piszesz .. jak jednemu tak, a drugiemu inaczej?
nie widzisz różnicy pomiędzy ustaleniem egib, a wznowieniem/wyznaczeniem??

wznowienie/wyznaczenie to odtworzenie pierwotnego położenia punktu. teoretycznie zawsze Tobie i komuś innemu powinno wyjść w terenie to samo.
więc po co Ci zgodne oświadczenie stron przy wznowieniu?
przecież chyba tylko okazujesz wyniki swojej pracy polegającej na analizie materiałów (szkice, zarysy, inne - nie tylko stare mapy ewidencyjne), pomiarach w terenie i tak dalej... masz mocne materiały to bierzesz i jednoznacznie wyznaczasz punkty z dokladnością do cm (nie mylić z pomiarem).

trwała stabilizacja to sprawa wtórna i nie zależy od wszystkich stron tylko twojego zleceniodawcy. podobnie termin spotkania, jeśli wyznaczasz i potem okazujesz stan niezmienny. zresztą patrz art.39 i potem art.32 PGiK
okej, dobrze jest jeśli wszyscy spotkają się w jednym terminie. pogadają, poznają sie .. ale nie jest to obowiązek, bo tak naprawdę każdemu zainteresowanemu okazujesz ten sam stan na gruncie. każdego możesz też przy okazji pouczyć o zgodnej z przepisem ochronie znaków.

gdzie tu defetyzm?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 1174 mpower 2021-07-02 10:07
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 473 pasiasia 2021-08-02 23:10
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 460 geobocian 2021-08-04 07:58
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 264 Verbatim 2021-08-06 18:46
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 212 Atol 2021-08-09 06:36
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 209 geobocian 2021-08-09 08:41
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 201 Kunzite 2021-08-09 12:17
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 238 Harpagon 2021-08-07 21:32
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 224 geobocian 2021-08-09 08:59


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.