GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"?
Autor: geobocian (---.gl.digi.pl)
Data: 09 sie 2021 - 08:59:18

Harpagon Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> geobocian Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > wznowienie/wyznaczenie nie musisz robić w
> jednym
> > terminie, możesz przecież ze stronami spotkać
> się
> > w różnych terminach, bo nie zbierasz
> oświadczeń,
> > na podstawie których określasz przebieg granic
> > (jak np. ustalenie) tylko okazujesz wyniki
> swojej
> > pracy.
>
> - Ale sądy i WINGIKi twierdzą, że jak się któraś
> ze stron nie zgadza na położenie znaków - to ich
> zakopać nie można!

ciekawe. jeśli masz jakieś pismo w takiej sprawie chętnie poczytam, bo mówimy cały czas o procedurze wyznaczenia ...
więc :
1. jeśli wznawiasz znaki - to trzeba, zgodnie z materiałami archiwalnymi PODGiK.
2. jeśli wyznaczasz punkty - to można..

3. ale jeśli ustalasz dla celów egib (nowe rozporządzenie właśnie weszło w życie) - też można pod pewnymi warunkami (obecność i zgoda wszystkich stron). jeśli nie ma zgody - nie ma też trwałej stabilizacji.

na postanowienia sądów nie ma żadnej siły, to osobna władza i podlega własnym ustawom i "przemyśleniom".
zgodnie z Art.39 PGiK w razie sporu strony "mogą wystąpić do sądu o rozstrzygnięcie sprawy", tylko że nie ma nigdzie napisane, że przy wznowieniu/wyznaczeniu nie masz prawa trwale tych znaków stabilizować, a ust.2 mówi wręcz, że wznowienie jest na zlecenie zainteresowanych. więc jeśli Twój zainteresowany zleceniodawca chce wznowienia, a Ty masz materiały z PODGiK to umożliwiające to ja nie widze problemu, bo co to jest wznowienie wszyscy przecież wiemy.
co ciekawe, przy wznowieniu i prawidłowym sporządzeniu protokołu wznowienia znaków gran. z wszystkimi zawiadomieniami i terminami - każde usunięcie znaku po tym spotkaniu naruszy przepis Art.38 PGiK.
taki paradoks.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 1174 mpower 2021-07-02 10:07
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 473 pasiasia 2021-08-02 23:10
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 460 geobocian 2021-08-04 07:58
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 264 Verbatim 2021-08-06 18:46
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 212 Atol 2021-08-09 06:36
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 210 geobocian 2021-08-09 08:41
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 201 Kunzite 2021-08-09 12:17
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 238 Harpagon 2021-08-07 21:32
  Re: Czy spełnione jest "usprawiedliwione niestawiennictwo strony"? 224 geobocian 2021-08-09 08:59


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.