GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Modyfikacja współrzędnych punktów granicznych, par. 40 standardów.
Autor: Atol (5.63.188.---)
Data: 09 wrz 2021 - 11:11:50

Kiedy mogę cos takiego zrobić ??


Czy w sytuacji kiedy mam pełne pokrycie w materiałach z lat 2000+ (operaty podziałowe, szkice oparte na budynkach) a w terenie nie odszukałem 90% znaków granicznych a te które namierzyłem nie siedzą w stosunku do EGIB o 1 metr (a w zasadzie to egib nie siedzi o 1 metr), to czy wykonując pomiar budynków i w oparciu o odszukane znaki mogę dokonać obliczeń i modyfikacji tych współrzędnych bez żadnych protokołów ??

Takie zapytanie ubrane w mądrzejsze słowa wysyłam wraz z protokołem weryfikacji do WINGiK, GUGiK, GGK.


Standardy

„§ 40. 1. Modyfikacji współrzędnych punktów granicznych dokonuje się w wyniku analizy dokumentacji zasobu stanowiącej podstawę wykazywania przebiegu granic działek ewidencyjnych w ewidencji gruntów i budynków, uzupełnionej czynnościami geodezyjnymi wykonanymi w terenie, uznanymi przez kierownika prac
geodezyjnych za niezbędne do określenia współrzędnych punktów granicznych na podstawie tej dokumentacji.

2. Modyfikacji współrzędnych punktów granicznych dokonuje się, jeżeli odchyłka wyrażona przez pierwiastek z sumy kwadratów różnic między dotychczasowymi współrzędnymi punktu granicznego i współrzędnymi tego punktu uzyskanymi w wyniku czynności, o których mowa w ust. 1, jest większa niż 0,15 m. – 3 –

3. W przypadku gdy odchyłka, o której mowa w ust. 2, nie przekracza 0,15 m, modyfikacja współrzędnych punktów granicznych może być dokonana z inicjatywy kierownika prac geodezyjnych w uzgodnieniu z organem prowadzącym ewidencję gruntów i budynków.

4. W przypadku, gdy brakuje dokumentacji, o której mowa w ust. 1, lub gdy dane w niej zawarte nie pozwalają na określenie współrzędnych punktów granicznych, współrzędne pozyskane z bazy danych ewidencji gruntów i budynków modyfikuje się w wyniku pomiaru poprzedzonego ustaleniem przebiegu granic w trybie przepisów wydanych na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy.

5. W przypadku rozgraniczenia nieruchomości modyfikacji współrzędnych punktów granicznych dokonuje się z wyłączeniem zasad określonych w ust. 1–4.”.



W protokole zarzucono mi brak WZNOWIENIA na podstawie :


§ 31. 1. W przypadku gdy w zamierzeniu budowlanym przewiduje się usytuowanie:
1) budynków w odległości mniejszej lub równej 4 m lub
2) innych obiektów budowlanych w odległości mniejszej lub równej 3 m
– od granicy działki ewidencyjnej, a w zasobie brak jest danych określających położenie punktów granicznych tej granicy
z dokładnością właściwą dla szczegółów terenowych I grupy, wykonawca określa położenie tych punktów w drodze pomiaru.
2. W przypadku gdy punkty graniczne nie są oznaczone na gruncie znakami granicznymi lub nie stanowią jedno-
znacznie identyfikowalnych elementów szczegółów terenowych, pomiar, o którym mowa w ust. 1, wykonawca poprzedza
czynnościami mającymi na celu ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie przepisów wydanych na pod-
stawie art. 26 ust. 2 ustawy.


z tym, ze art. 26 ust. 2 odnosi się do EGIB czyli ustalenia na co nie mam podstaw.

słyszę tylko od wszystkich, ze Ustawa ma wyższą rangę niż rozporządzenie <LOL> No wiem, że ma ale w jakim kontekście mi to państwo mówią ? i cisza.
Przecież za wznowienie mi nikt nie płaci a wy nie chcecie dać zlecenia mówię.

I usłyszałem, że jedynie przez WINGiKa w odwołaniu od decyzji mogę szukać sprawiedliwości i naprawiać swiat.


Jakie jest wasze zdanie odnośnie tego przepisu ??



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Modyfikacja współrzędnych punktów granicznych, par. 40 standardów. 624 Atol 2021-09-09 11:11
  Re: Modyfikacja współrzędnych punktów granicznych, par. 40 standardów. 320 chlebzesmalcem 2021-09-09 13:33
  Re: Modyfikacja współrzędnych punktów granicznych, par. 40 standardów. 269 geobocian 2021-09-10 08:17
  Re: Modyfikacja współrzędnych punktów granicznych, par. 40 standardów. 212 Atol 2021-09-10 11:20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.