GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Liniowka czy ryczalt 14%
Autor: nil20 (---.147.101.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 sty 2022 - 12:37:49

agromiar Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jakie macie typy?


taaa, 2, 9, 16, 28, 39, 45.
Ale nie wiem, czy się następnym razem powtórzą a 30-go wytypowałem źle.
Hm, może uda mi się jakoś trafić z wyborem formy opodatkowania, ale gdzieś mi się szklana kula zapodziała.
Gorzej, bo w poniedziałek mam ludziom wytyczyć budynek i zupełnie nie mam typów na dane do instrumentu.
Obrzydliwe, będę musiał to jakoś policzyć z projektu, fuj. Chyba ze mi ktoś na forum poda dane, to sobie od razu przegram (typowy projekt, mieszkalny z garażem w bryle)
Spróbujmy policzyć tak na szybko (VAT, próg, załóżmy 250 000 przychodu netto, II próg nieważny bo liniówka):

250 000 - 14% = 215 000 zostaje po opodatkowaniu.
250 000 - 26,3158% kosztów w PKPiR - 19% = też 215 000.

No to weźże sobie sprawdź w pit-ach z lat ubiegłych, jakie miałeś koszty i czy ci się to kalkuluje (wylicza kalkulatorem).
Zmiana ze składką zdrowotną nie ma większego znaczenia w wyliczeniu, bo nie była kosztem uzyskania przychodu, tylko odliczeniem od wyliczonego podatku i w obu wersjach teraz trzeba ją będzie tak samo zapłacić.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Liniowka czy ryczalt 14% 1416 agromiar 2021-12-31 15:02
  Re: Liniowka czy ryczalt 14% 824 nil20 2022-01-01 12:37


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.