GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego
Autor: geobocian (---.gl.digi.pl)
Data: 22 lut 2022 - 09:27:03

ja tam się nie znam, ale czytam te nowe standardy i paragraf 23.1 pkt 3) mówi o inwentaryzacji powykonawczej. nie jakimś tam pomiarze sieci, ale konkretnie nazwany "powykonawczy". co to znaczy "powykonawczy" jest opisane w prawie budowlanym art.43, co więcej ustawodawca wyraźnie tam użył stwierdzenia "geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza" ...

nie wiem jak można jeszcze jaśniej, chyba że chodzi ci o to, żeby np. w standardach było też wyraźnie napisane : w sprawie pomiaru powykonawczego obowiązuje prawo budowlane, art.43 ?
widać specjaliści pana głownego geodety pisząc standardy doszli do wniosku, że wykonawcy geodezyjni to ludzie wykształceni w miarę kojarzący fakty i nie uznali za stosowne wpisać tych konkretnych zapisów dot. prawa budowlanego.

moja rada : nie chcesz mierzyć w wykopie - nie mierz, ale nie nazywaj takich pomiarów powykonawczymi, zrób mapę "pomiar wg wskazań inwestora" i sprzedaj to inwestorowi, niech się sam martwi co zamówił. tej mapy przecież nawet nie musisz dawać do operatu, także nikt w PODGiK nic ci nie odrzuci ani nie będzie marudził z klauzulą. składasz operat czyli plik PDF z 5 kartek, jakiś plik bazowy i po sprawie. byle przyjęli do zasobu.
mapę robisz sobie sam, wpisujesz tam co chcesz. nie przekazujesz jej do PODGiK.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 1363 rafal. 2022-02-21 10:03
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 453 geobocian 2022-02-22 09:27
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 419 nil20 2022-02-22 12:50
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 341 rafal. 2022-02-24 00:10
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 297 geobocian 2022-02-24 14:29
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 232 nil20 2022-02-24 19:02
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 258 rafal. 2022-02-25 17:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.