GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego
Autor: geobocian (---.gl.digi.pl)
Data: 24 lut 2022 - 14:29:06

smiling smiley .. okej rozumiem,
masz rację, art.2 ust.7b PGiK ..

od początku wobec tego nie zrozumiałem kontekstu, wydawało mi się, że problemem jest pomiar sieci w wykopie (lub na wskazanie inwestora), a nie bryły budynku, który widać zawsze, i nazywanie tego w całości pomiarem powykonawczym. i chyba najważniejsza rzecz, która umknęła : podpieranie się przez weryfikatora tym art.43 PB.

moje pytanie do Twoich uwag: czy geodezyjne określenie aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu mierzonych elementów (definicja z PGiK) jest pomiarem tych elementów wykonanym bezpośrednio w terenie ? sytuacyjnym i wysokościowym ? bo jeśli tak, to ja nie widzę tu żadnej modyfikacji ani innej dziwnej interpretacji od tej zawartej w PB art.43. moim zdaniem to jest przecież to samo.

jeśli mierzysz sieć albo jakiś schowany pod ziemią występ budynku na słowo inwestora, że to tam w tym miejscu jest to czy takie coś mozna nazwać pomiarem powykonawczym? przecież wiesz...
ten kierownik, który Cie nie powiadomił jak zasypywał to dziwna sytuacja, bo normalnie powinien powiadomić. może mu nie powiedziałeś że bedziesz mierzył ?
odpowiadam chyba na zasadnicze pytanie : weryfikator bezprawnie użył art.43 PB, powinien PGiK art.2.7b)

korzystając z tematu ja też wobec tego może proszę o opinię znawców : czy ustalenie granic opisane w rozporządzeniu o rozgraniczaniu nieruch. (par.7) jest tym samym ustaleniem opisanym w ustawie PGiK (art.32) i ustaleniem opisanym w rozporządzeniu o ewidencji (par.31) .. zawsze mam z tym problem, a nie chcę wyjśc na durnia co sie nie zna przy pisaniu protokołu weryf. ?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 1361 rafal. 2022-02-21 10:03
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 453 geobocian 2022-02-22 09:27
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 419 nil20 2022-02-22 12:50
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 341 rafal. 2022-02-24 00:10
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 296 geobocian 2022-02-24 14:29
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 231 nil20 2022-02-24 19:02
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 257 rafal. 2022-02-25 17:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.