GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego
Autor: rafal. (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 lut 2022 - 17:58:47

Na oficjalnej stronie GUGiK można trafić na komentarz GGK w przedmiotowej sprawie. Powstał on w sierpniu 2020 roku w wyniku licznych zapytań podczas jednej z wideokonferencji

Pytanie:
(...)Art. 43 ust. 3 ustawy prawo budowlane mówi o tym, że obiekty ulegające zakryciu wymagające inwentaryzacji podlegają inwentaryzacji przed ich zakryciem. Dotychczas przy inwentaryzacji budynku z przyłączami (które w przypadku budynków mieszkalnych z reguły są już zasypane), wykonawca zgłaszał inwentaryzację obiektów budowlanych i aktualizacje bazy GESUT i sporządzał z tego jeden operat. Czy po zmianie przepisów wykonawca będzie musiał zgłosić osobno inwentaryzację obiektów budowlanych dla budynku i osobno drugim zgłoszeniem aktualizację bazy GESUT dla przyłączy?
Odpowiedź GGK:
Cel prac jakim jest geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obiektów budowlanych (art.12 ust. 1 pkt 3 lit. c ustawy Pgik) nie wymaga oddzielnych zgłoszeń prac dla inwentaryzacji budynku i jego przyłączy

GGK jako osoba znająca prawo budowlane i mająca znaczący wpływ na obecny kształt definicji pomiaru powykonawczego jednoznacznie stwierdził, że "zbieranie aktualnych danych (ale wątpliwej/niepewnej jakości) o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania terenu objętego zamierzeniem budowlanym" jest pomiarem powykonawczym w rozumieniu przepisów prawa geodezyjnego

Pomimo braku szczegółowego uzasadnienia GGK w przedstawionej powyżej odpowiedzi uważam, że jest ona zgodna z obowiązującymi w geodezji przepisami prawa. Czy to dobrze czy źle ma znaczenie drugoplanowe. Prawo mamy jakie mamy i musimy się zmierzyć z jego konsekwencjami.


geobocian Napisał(a):
-------------------------------------------
>korzystając z tematu (...)

proszę o więcej szczegółów

Ustalenie granic (art. 32 uPGiK) nie jest tym samym co ustalenie granic (art. 26 uPGiK).
(odpowiedź jako były "weryfikator")
Tak samo jak sporządzenie mapy z projektem podziału nieruchomości (cele rolne) nie jest tym samym co sporządzenie mapy z projektem podziału nieruchomości (cele inne), pomimo dokładnie takiej samej nazwy celu realizowanych prac geodezyjnych



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 1321 rafal. 2022-02-21 10:03
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 434 geobocian 2022-02-22 09:27
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 403 nil20 2022-02-22 12:50
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 321 rafal. 2022-02-24 00:10
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 275 geobocian 2022-02-24 14:29
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 217 nil20 2022-02-24 19:02
  Re: art.43 ust. 3 Prawa Budowlanego 229 rafal. 2022-02-25 17:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.