GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
informacje z miejscowego planu na mapie
Autor: rafal. (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 lut 2022 - 13:13:37

Mam pytanie czy nanosicie informacje z miejscowego planu na mapę do celów projektowych, ponieważ:
w rozporządzeniu mamy jasno i WYRAŻNIE określone co zawiera mapa:

§ 32. Treść i skala mapy do celów projektowych
1.
Treścią mapy do celów projektowych są szczegóły terenowe stanowiące treść mapy zasadniczej, usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody, a także określone przez projektanta lub inwestora inne szczegóły terenowe i informacje, w tym miary liniowe.

Wcześniejszy zapis z rozporządzenia został uchylony (zawierał że mapa powinna mieć informacje z miejscowego planu).

I to jest dla mnie jasno określone co zawiera mapa do celów projektowych.



Z punktu 30 czytamy:
2.
Do sporządzenia mapy do celów projektowych wykonawca wykorzystuje:
1)
materiały udostępnione z zasobu;
2)
wyniki wykonanych pomiarów;
3)
opracowania planistyczne;


i tu jest interpretacja że wykorzystuje informacje z mpzp przed wyjściem w teren, lub aby określić zakres itp.. ale nie jest określone że mdcp zawiera te informacje.

Ok ten zapis jest bardzo mylny w tym wszystkim. ALE kilka miesięcy później pojawiło się rozporządzenie które jasno mówi co zawiera projekt w skrócie na aktualnej mdcp projektant nanosi informacje z mpzp.... i tu pojawia się logika że skoro projektant to nanosi, nie mogło to zostać wcześniej naniesione.... ma ktoś jakieś interpretacje ? (a wcześniej tego zapisu nie mieli, tylko że projekt na aktualnej mdcp co rozumiało się że miała info z mpzp naniesione przez geodetę).

(ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU1)
z dnia 11 września 2020 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego2))



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  informacje z miejscowego planu na mapie 2242 rafal. 2022-02-24 13:13
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 822 irekle 2022-02-24 18:18
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 751 MarekP 2022-03-09 09:05
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 681 rafal. 2022-03-09 21:27
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 513 MarekP 2022-04-02 10:29
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 485 maxpor 2022-04-03 19:53
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 493 stardust 2022-04-04 00:19
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 432 jm 2022-04-04 09:46
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 505 chlebzesmalcem 2022-04-04 14:19
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 395 MarekP 2022-09-21 09:15
  Re: informacje z miejscowego planu na mapie 372 geostefan 2022-09-24 23:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.