GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Wydzielenie pasa drogowego przez "środek" działki
Autor: kubisz (---.30.137.244.syrion.pl)
Data: 28 lut 2022 - 10:31:28

Podziały "ZRID" w trybie specustawy drogowej. Choć w zasadzie nie ma to chyba tutaj większego znaczenia. Pytanie dotyczy takiego przypadku, kiedy działka wydzielana pod projektowany pas drogowy stanowi poniżej 33% powierzchni dużej lub długiej działki dzielonej i przebiega przez "środek" tej działki. Czyli poza inwestycją pozostają dwie działki znacznie większe, niż ta przeznaczona pod inwestycję.

Czy ktoś z Was spotkał się z taką interpretacją ODGiK, w myśl której do obliczenia "warunku 33%" należy wziąć łączną powierzchnię działki wydzielanej pod inwestycję oraz mniejszej części pozostające poza nią. Jeżeli suma obu tych działek wynosi więcej niż 33%, należy wtedy z odpowiednią dokładnością określić przebieg granic dla całej działki podlegającej podziałowi. Dopiero kiedy suma obu tych działek wynosi mniej niż 33%, wtedy powierzchnię większej działki pozostającej poza inwestycją można obliczyć przez potrącenie.

A precyzując pytanie - czy ktoś z Was w takim przypadku (kiedy odpowiednio przyjął do podziału odpowiednie odcinki granic działki dzielonej, obliczył ze współrzędnych powierzchnię działki wydzielanej, a to co zostało po obu stronach obliczył w jakiś tam sposób, nie zwracając uwagi na atrybuty punktów granicznych) otrzymał negatywny protokół graniczny na podstawie opisanej wyżej interpretacji? Jeżeli tak - jaki naruszony przepis wpisał weryfikator?Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Wydzielenie pasa drogowego przez "środek" działki 676 kubisz 2022-02-28 10:31
  Re: Wydzielenie pasa drogowego przez "środek" działki 322 nil20 2022-02-28 12:05
  Re: Wydzielenie pasa drogowego przez "środek" działki 199 kubisz 2022-03-02 10:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.