GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Robotyk i kontroler
Autor: Marmolada (---.e-wro.net.pl)
Data: 30 lip 2022 - 21:33:40

Pytanie do użytkowników. Jakie macie "patenty" na jednoosobowe noszenie sprzętu w teren i samą pracę? Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem i robota i widzę kilka problemów, o których nie pomyślałem przed zakupem.

1. Kontroler nie wchodzi do walizki z tachimetrem, więc ... kilka razy został zapomniany przy pakowaniu. Wozicie "luzem", w osobnej walizce, czy może wydłubaliście styropian obok instrumentu?

2. Przy mini tyczce nie ma jak założyć uchwytu. W jednej ręce wiadro/torba, w drugiej lustro i brakuje trzeciej ręki na kontroler. Szelki jakoś mi nie przekonują, jak dużo roboty to boli szyja. W wiadrze czy torbie z młotkiem i gwoździami też źle bo sprzęt szybko się niszczy. Jak sobie z tym radzicie?

3. Klasyczny minipryzmat nosiłem w wiadrze, razem z gwoździami/palikami, młotkiem, farbą, taśmą i co tam akurat było potrzebne. Pryzmaty 360 do robotów są dużo większe, delikatniejsze i póki co noszę ciągle w ręce (jakoś nie wieżę w długie szczęśliwe sąsiedztwo pryzmatu 360 i młotka) Jest to upierdliwe, jak akurat trzeba użyć obu rąk. Robię często kubatury i przy chodzeniu po drabinach, rusztowaniach, czy siatce zbrojenia delikatność tego sprzętu odbieram jako wadę. Zastanawiam się teraz nad mocowaniem pryzmatu do kamizelki, tak żeby w razie potrzeby użycia obu rąk pryzmat był widoczny i tacho dalej mógł śledzić, ale jednocześnie żeby pryzmat był w miarę bezpieczny. Macie na to jakieś "patenty"?

Uprzedzam, że nie chodzi mi tu o dodatkowe dwie ręce pomiarowego ;-)



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Robotyk i kontroler 1497 Marmolada 2022-07-30 21:33
  Re: Robotyk i kontroler 664 sigsauer 2022-08-01 06:43
  Re: Robotyk i kontroler 474 hordagoga 2022-08-31 11:48


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.