GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Kartoteka budynku dobudowanego w ostrej granicy
Autor: zbyki (---.timplus.net)
Data: 17 lut 2023 - 13:42:00

Generalnie wygląda to obecnie marnie. Nawet jak istniejący budynek wychodzi poza granicę 1 cm to ośrodki, na terenie których działam wymagają wpisywania w wykazie zmian danych ewidencyjnych dwóch działek. W lokalnym środowisku przyjęliśmy zasadę (po uzgodnieniu z urzędami):

- jeżeli budynek wykracza poza działkę <0,15m to w wykazie współrzędnych wykazujemy dane z natury, z kolei w GML podczas kartowania narożniki rzutujemy na granicę z odpowiednią adnotacją o dopuszczalnych błędach pomiaru/określenia położenia punktów granicznych w sprawozdaniu technicznym, a na mapach porównania z terenem, na szkicu oraz w wykazie zmian danych ewidencyjnych wykazujemy tylko jedną działkę,

- jeżeli budynek wykracza poza działkę >0,20m to wpierw weryfikujemy położenie punktów granicznych - o ile jest taka możliwość oraz o ile zleceniodawca jest zainteresowany pracami dodatkowymi, jeśli nie to albo wykazujemy na dwóch działkach (głównie stare zabudowania) lub obcinamy zakres opracowania tak aby nie zajmować się problematycznymi budynkami (przypadek mapy d/c projektowych).

Powyższe wartości "przekroczeń" oraz powyższy opis postępowania jest uproszczony. Podobne sprawy należy zawsze rozpatrywać. Wiele czynników ma wpływ na każdy przypadek np. stary/nowy budynek, cel pracy inwentaryzacja/mapa dc projektowych, stan prawny granic nieruchomości, jakość położenia czy występowanie trwałej stabilizacji punktów granicznych, budżet zlecającego...itd.

Porobiło się niemiło w tej geodezji, tak samo jak w nadzorze budowlanym, dla którego 3,98m zbliżenia do granicy obliczone na podstawie mapy to nie 4,0m.Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Kartoteka budynku dobudowanego w ostrej granicy 854 piaskowa 2023-02-15 22:28
  Re: Kartoteka budynku dobudowanego w ostrej granicy 456 zbyki 2023-02-17 13:42


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.