GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie )
Autor: geobocian (---.gl.digi.pl)
Data: 26 wrz 2023 - 10:10:04

smoking smiley pytanie do "praktyków-wyjadaczy" .. wyjadaczy czego?

bo zreasumujmy : masz zalożoną ewidencję w 1965 roku, materiały z których można odtworzyć przebieg granic (cyt."..da się po analizie odtworzyć położenie granic określonej działki do 0,30 m względem osnowy podstawowej") i masz też zmienione względem tego "granice użytkowania" w jakimś powiązaniu z dokumentami AWZ z 1975, cyt: "..ale nie pomiar/aktualizacja (..) o dokładności minimalnie gorszej od założenia EGiB" - czyli jakiej konkretnie?
zresztą to nie jest ważne, bo zasadnicze pytanie od kiedy granice użytkowania są granicami prawnymi??
zastanawia mnie to, jak możesz stawiać miedzy nimi znak równości? to tak jakbyś po wyznaczeniu granic postawił płoty np. 1 metr na zewnątrz od tego i tak sobie "użytkował", uważając że tak jest dobrze confused smiley ... ciekawe podejście.
a podobno geodezja to nie koncert życzeń?

co prawda sąd niezależnym i niezawisłym wyrokiem może zmienić granice prawne względem "użytkowania' np. przez zasiedzenie albo na wniosek stron (spór), ale nie słyszałem, żeby robić to ustaleniem EGiB, mając materiały do wznowienia/wyznaczenia ... albo inaczej : widziałem i weryfikowałem takie operaty, bo zawsze kiedyś taki sie trafi - wracały do poprawy, tylko raz zdarzyło mi się przyjąć do zasobu operat, gdzie geodeta w sprawozdaniu wyraźnie zaznaczył, że z otrzymanych materiałów NIE POTRAFI wyznaczyć granic, bo jest niedoświadczonym geodetą (tak napisał) i ponosi wszelką odpowiedzialność za wynikłe na przyszłość szkody (a miał facet wszystkie materiały, stare szkice, rzędne, odcięte, częściowo stara osnowa, potem zresztą, po kolejnej wizycie innego geodety w terenie, wyniknęły z tego dalsze komplikacje).

po ostatniej naszej dyskusji (nie kilka lat temu) wiem też, że są ludzie którzy nie patrząc na żadne argumenty i tak starają się przeforsować "swoją rację" grinning smiley , bo "mają wątpliwości"... wątpić to ludzka rzecz, próbuj wobec tego, nie takie fikołki przechodziły.
pozdr.

Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 1103 dr_Lecter 2023-09-21 02:38
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 354 Verbatim 2023-09-25 19:13
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 276 Kunzite 2023-09-26 13:50
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 287 geobocian 2023-09-26 10:10
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 267 dr_Lecter 2023-09-26 22:36
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 256 appraiser 2023-09-27 00:54
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 267 appraiser 2023-09-26 21:12
  Re: Założenie EGiB a granice wg stanu prawnego ( uwłaszczenie ) 354 appraiser 2023-09-27 01:16

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.