GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej?
Autor: Staszek (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 28 lis 2017 - 10:57:48

Ponieważ w tym temacie mam ostatnio zatarg z weryfikatorem zapytam kolegów jak to jest z tym ustaleniem granic działek ewidencyjnych w trybie par 37-39 rozporządzenia w sprawie EGiB?
Otóż czytając literalnie par 39 rozporządzenia w sprawie EGiB ( a tak czyta to mój weryfikator) chyba słusznie wnioskuję, że to ustalenie na pierwszym miejscu powinno nastąpić według zgodnych wskazań właścicieli lub użytkowników, ale przecież oni mogą się umówić aby zgodnie wskazać granicę inaczej niż jak od dawna spokojnie posiadają ( po to by bez notariusza zamienić się częściami działek) lub co gorsza inaczej niż pokazują to szczątkowe dokumenty np mapa ewidencyjna ( dokładnych dokumentów brak bo wtedy przecież nie potrzebne byłoby ustalenie granic). Zawsze mnie uczono i są na to wyroki Sądów że nie jest dopuszczalne ustalenie granic wg zgodnych wskazań jeżeli istnieją choćby szczątkowe dokumenty mówiące o tym że granice przebiegały inaczej niż oni wskazują.

Weryfikator zarzucił mi ( i to jest jeden z powodów nie przyjęcia pracy do zasobu) że nie może tak być jak napisałem w protokole w kol 7 że granicę ustalono wg istniejących starych ogrodzeń a więc wg istniejącego spokojnego stanu posiadania a podpisy ( wszystkich właścicieli) mam w kolumnie 9 bo powinny być one złożone w kolumnie 10 i każe mi zrobić strzałki z kolumny 9 na kolumnę 10 na co ja oczywiście nie chcę się zgodzić.

Czy ja po analizie całej dokumentacji nie mogę zaproponować właścicielom
przebiegu granicy ( np po istniejącym płocie) przecież oni ode mnie tego oczekują, że im coś powiem na temat granicy, a oni po kilku minutach nie mogą wskazać mi tego samego płotu i zgodnie oświadczyć że to jest jest to ustalona granic?

Okazuje się że po 30 latach pracy w zawodzie nie umiem ustalać granic

Taż macie takie dylematy? bo mi się już wszystko miesza



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-11-28 11:06 przez Staszek.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 2611 Staszek 2017-11-28 10:57
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1126 appraiser 2017-11-28 11:43
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1025 irekle 2017-11-28 11:48
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1034 appraiser 2017-11-28 11:53
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 888 irekle 2017-11-28 12:17
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1001 appraiser 2017-11-28 12:20
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 968 irekle 2017-11-28 12:39
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1011 oskar wilde 2017-11-28 14:50
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 894 appraiser 2017-11-28 15:04
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 899 oskar wilde 2017-11-28 15:14
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1316 maxpor 2017-11-28 17:36
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 1031 Atol 2017-11-28 13:09
  Re: Jak to jest z tym ustalaniem granic działki ewidencyjnej? 915 oskar wilde 2017-11-28 14:52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.