GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
outsourcing
Autor: vague (---.rev.kosakowo.net)
Data: 14 sty 2021 - 16:18:17

Witam Koleżanki i Kolegów.

Kilka dni temu zgłosił się do mnie pewien młody człowiek z propozycją współpracy. Mówi że jest geodetą, ma kilka lat doświadczenia w zawodzie, założona własna działalność, sprowadził się z innego miasta i szuka pracy jako podwykonawca. Na początku powiedziałem że nie, ale później na spokojnie przemyślałem sobie sprawę. Wypisałem zaległe roboty z 2020r., dodałem te które wpływają na bieżąco i stwierdziłem że mógłbym coś podzlecić. Ponieważ gość ma swoją działalność, najprościej było by ustalić jakiś "%" od roboty. Sam jak pracowałem u kogoś, to z reguły na akord i uważam że to najuczciwsza forma rozliczenia. Ale że od tamtego czasu minęło już kilka lat i wtedy "%" był dzielony na grupę pomiarową (ja+kolega), to tu moje pytanie do Was. Jaki uczciwy "%" można zaproponować przy założeniu że:

*daję sprzęt "terenowy" (gość ma swój komputer z oprogramowaniem wiec zakładam, że kameralkę robił by w domu)
*ja jestem kierownikiem pracy (uprawnienia)
*klienci i zlecenia są moi.

Ponieważ część zleceń jest nietknięta, część zrobiona w terenie, a część z różnych powodów muszę zrobić w terenie sam, to tu też chciałbym to rozbić na:

a) zlecenie wykonane od A do Z
b) samo opracowanie kameralne

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie smiling smiley.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  outsourcing 1315 vague 2021-01-14 16:18
  Re: outsourcing 833 janek60 2021-01-14 18:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.