GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Uproszczony wypis z rejestru gruntów - upoważnienie od właściciela ( WTF ?? )
Autor: dr_Lecter (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 lip 2021 - 20:51:34

Cześć !

Słuchajcie, mam taką kwestię. Jak wiadomo, większa część z nas wykonując podział nieruchomości w trybie UOGN, załatwia także niezbędne załączniki do postępowania: kopię mapy ewidencyjnej, zasadniczej oraz UPROSZCZONY wypis z rejestru gruntów. Chodzi o ten ostatni, jako że zajmowałem się większymi tematami w innych województwach, po 2-miesięcznej przerwie odwiedziłem macierzyste starostwo w celu złożenia niezbędnych wniosków.
We wniosku o uproszczony wypis wpisałem w polu " wnioskodawca jest: 1. właścicielem, ... 3. Ma interes prawny związany z : zleconym podziałem nieruchomości nr zgłoszenia GN-.... ". No i pańcia w okienku mnie fqrwiła ( co nietrudne z uwagi na upały ), bo okazało się, że aby odebrać taki UPROSZCZONY wypis, będę musiał mieć upoważnienie od właściciela nieruchomości angry smiley. Na moją uwagę, że przecież to idiotyczne ( jeszcze 2 miesiące temu bez problemu geodeta odbierał takie wypisy na swój wniosek) bo przecież mam zgłoszony podział przedmiotowej działki (wpisałem GN-kę, materiały opłacone i wydane ) i dostęp do danych osobowych, pańcia wydęła usta i zakomunikowała : "Takie zarządzenie pana dyrektora". Nadmieniam, że w uwagach do wniosków na kopię mapy ewid. i zasadniczej także musiałem wpisać w uwagach " do podziału" grinning smiley.
Jak jest u Was w tej kwestii ? Dla mnie to już jest jakaś schizofrenia..eye rolling smiley



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Uproszczony wypis z rejestru gruntów - upoważnienie od właściciela ( WTF ?? ) 1536 dr_Lecter 2021-07-14 20:51
  Re: Uproszczony wypis z rejestru gruntów - upoważnienie od właściciela ( WTF ?? ) 633 maxpor 2021-07-16 09:39
  Re: Uproszczony wypis z rejestru gruntów - upoważnienie od właściciela ( WTF ?? ) 811 Atol 2021-07-16 10:41


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.