GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów
Autor: geokuba (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 mar 2009 - 09:15:09

Tak, to jest ciekawy problem i nie tak łatwo, wydaje mi się, go rozwiązać. Na moim terenie ten problem w ogóle nie jest rozwiązywany. Jedynie na tych obrębach, co miały odnowienie ewidencji w 80 latach rowy są podołączane do działek.
Sam do końca nie wiem, jak by go rozwiązać. Jedynie nasuwa mi się modernizacja ewidencji. Tylko przy tej robocie udałoby się kompleksowo jakoś to załatwić.
Wydaje mi się, ze "kierowanie rolników do sądu" nic nie da. Bo komu zależy na kawałku rowu? To starosta ma problem, niech sobie go rozwiąże sam.
Podzielenie rowu i rozdanie go sąsiednim włascicelom, nie wykonane w ramach prac modernizacji kompleksowej, to pisanie na wodzie, moim zdaniem. Nie widzę tego.
Ale też nigdy praktycznie nie zetknąłem się z rozwiązaniem tego problemu. Jedynie w trakcie scalania gruntów. Ale to wyjątkowa sytuacja była.
Moze ktoś to przerabiał?
AMM? Masz jakieś swoje przemyslenia?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Problem "nieuwłaszczonych" rowów 2896 AMM 2009-03-29 22:32
  Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów 1225 geokuba 2009-03-30 09:15
  Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów 1290 AMM 2009-03-30 12:43
  Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów 1042 geokuba 2009-03-30 13:45
  Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów 1369 AMM 2009-03-30 14:31
  Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów 521 VIP 2021-09-28 16:30
  Re: Problem "nieuwłaszczonych" rowów 626 AMM 2021-10-01 13:18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.