piotr3k_12 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Urządzenie które posiadam wydaje mi się ze jest
> dokładne, odchyłki w granicach ok 2m. Tylko nie
> wiem jak wrzucić do niego ta mapę geodezyjna.
Dobrze że zdajesz sobie sprawę z istnienia odchyłek. Sprawdzenie odbiornika możesz zrobić odczytując współrzędne nad jakimś punktem, po kilku godzinach robisz powtórzenie (lub kilka powtórzeń) i odczytujesz różnicę. Program (np. pana Zadorskiego) który zamieni ci stopnie na metry znajdziesz sobie w sieci. Prawdopodobnie okaże się że okolice 2m są bardzo rozległe.
Żeby bawić się nawigacją to troszkę trzeba jej czasu poświęcić. Dowiesz się jak ją odblokować, dotrzeć do systemu, jak instalować inne programy, a w końcu jak wrzucić twoją mapę. Jeśli dotąd tego nie robiłeś to pewnie ktoś to za ciebie zrobi ale zapłacisz mu więcej niż geodecie. Ja zachęcam do samodzielnego majsterkowania bo to rozwija a hobby jest ciekawe.
> chce porostu zmierzy
> nim działkę 6ha bo nie ma kamieni granicznych. Nie
> zamierzam rowiez kłócić się z żadnym sąsiadem o 1
> czy 3 ary gdyby mi ich brakło
. Chce to zrobić
> dla własnej satysfakcji, jak napiisał kolega
> "trom" przecież mi wolno
Żaden ze znanych mi sporów granicznych nie powstał dlatego że ktoś chciał się kłócić. Raczej wręcz przeciwnie, z dążenia do "wyjaśnienia" sprawy. Zanim zaczniesz mierzyć działki zmierz coś mniejszego, np, powierzchnię budynku lub drogi. Czegoś co będziesz mógł zmierzyć taśmą i porównać wyniki. To uspokaja, daje perspektywę i dystans do własnej pracy.