GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Pomiary GPS
Autor: ni3 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2006 - 21:25:26

Hej! - moje zdanie jest takie :
Brak jakiejkolwiek wykładni prawnej na tamat trwałej stabilizacji p-tów osnów poniżej kl. III / to reguluje chyba O 3 / a jeśli O 3 - to : projekt , instrukcja , zgodne z nią wykonawstwo i operat złożony w ośrodku / - ćwiczyłem odtworzenie !!! jednego p-tu!!! HA H AH A - / A TO POWINNO KOSZTOWAĆ !
Każdy wymóg " OŚRODKA" typu "p-ty należy stabilizować trwale "idt. itp. jest nadinterpretacją prawa.
Dobrze , że minął czas , kiedy musiałem PŁACIĆ za skorzystanie z p-tu założonego przezemnie osobiście !!! - bo i tak było !
A' propos WYTYCZNYCH do pomiarów GPS - są dostępne choćby z www.asg-pl.pl - nie poruszają one w najmniejszym stopniu tematu stabilizacji czy markowania p-tów.
Jest - przynajmniej dla mnie oczywiste , że jeśli chcę ustawić GPS a potem TOTAL to przynajmniej punkta zamarkuję zgaszonym PETEM !!!

Dodam, że przed zakupem GPS próbowałem wyrwać jakiś grosz z UNII - oczywiście szybko sprowadzono mnię na ziemię oświadczeniem typu " KASY JUŻ NIE MA " !!!!!
w zw. z tym - opisów topo. i przekazywania p-tów biurokratom - też NIE MA !!!!!!!!
POZDRO!



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Pomiary GPS 1495 zbych 2006-08-22 12:24
  Re: Pomiary GPS 618 Łukasz 2006-08-23 23:10
  Re: Pomiary GPS 704 Damian1 2006-08-24 15:51
  Re: Pomiary GPS 896 ni3 2006-08-24 21:25


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.