GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: czy da się podzielić działkę
Autor: Łukasz (---.wlan.sse.pl)
Data: 28 sie 2006 - 22:19:40

Nie pisze Pan nic o tym czy jest Pan jedynym właścicielem nieruchomości.
Jeśli nie to może Pan darować synowi udział ( np. 1/2 ) w tejże nieruchomości i jeśli jest ona zabudowana dwoma budynkami mieszkalnymi ( warunek : wzniesionymi na podstawie pozwoleń na budowę ) to już najmniejszym problemem jest wyjście ze współwłasności. Wtedy nie mają znaczenia żadne odległości, ponieważ na gruncie jest jak i jest i podział do wyjścia ze współwłasności wykonuje się wg życzenia współwłaścicieli.
Moim zdaniem powinien Pan poradzić się jakiegoś geodety w Pańskiej miejscowości i on Panu podpowie najlepszy ( i najszybszy ) sposób rozwiązania zaistniałego problemu, jednocześnie wykonując podział.
I jeszcze jedno, jeśli w Pańskiej gminie ( mieście ? ) nie będą chcieli wydać decyzji zatwierdzającej podział, to proszę śmiało kierować sprawę do właściwego sądu. Oczywiście mówię o wyjściu ze współwłasności, sąd , przy zgodnym oświadczeniu woli współwłaścicieli ( po dokonaniu podziału na gruncie ) załatwi sprawę na jednym posiedzeniu, kierując się zasadą, że nie mozna ograniczać właścicielom prawa do dysponowania prawem własności swojej nieruchomości.
Dobre jest również rozwiązanie opisane powyżej na podst. art 95 pkt. 7 ( wydzielenie działki budowlanej ) Ustawy o gospodarce nieruchomościami.
W tym przypadku jako działkę budowlaną należy rozumieć działkę zabudowaną budynkiem mieszkalnym i niezbędną do prawidłowego funkcjonowania tegoż budynku.
Pozdrawiam.Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  czy da się podzielić działkę 1088 dorpit 2006-08-28 14:27
  Re: czy da się podzielić działkę 472 maciek_geo 2006-08-28 19:21
  Re: czy da się podzielić działkę 436 Pty$ 2006-08-28 20:51
  Re: czy da się podzielić działkę 913 Łukasz 2006-08-28 22:19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.